jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۹۶۴۹۷ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۸

نسل جدیدی از خمیردندان ها ساخته شده که ضمن ترمیم خرابی دندان ها از آنها در برابر پوسیدگی در حین خواب جلوگیری می کند.

خمیردندانی که در خواب از دندان‌ها محافظت می‌کند

به گزارش جام جم آنلاین ، این محصول جدید که با عنوان BioMin روانه بازار می شود تأثیر بسزایی بر ترمیم و جایگزین سازی مواد معدنی از دست رفته مینای دندان ها خواهد داشت و جالب اینکه عملکرد مؤثری در زمان خواب فرد استفاده کننده دارد.

در عین حال این خمیردندان جدید مانع از ایجاد حساسیت در دندانها می شود. نکته حائز اهمیت اینجاست که پوسیدگی دندان ها و حساسیت آنها یکی از موارد شایع در میان کودکان است به طوریکه ۴۲ درصد کودکان ۲ تا ۱۱ سال از این مشکلات رنج می برند.

این مشکل مختص به کودکان نبوده تا جایی که ۹۲ درصد افراد بزرگسال بین ۲۰ تا ۶۴ سال نیز تحت تأثیر آن قرار می گیرند.

این خمیردندان جدید با تکیه بر تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه «کوین مری» لندن و کالج سلطنتی این شهر ارایه شده و عملکرد آن بر این اساس است که از طریق آزاد سازی اندکی کلسیم، فسفات و یون های فلوراید در دهان مانع از پوسیدگی دندان ها می شود.

یکی از مهمترین ویژگی های این فناوری تفاوت مدت زمانی عملکرد آن با خمیردندان های معمولی است.

اثرگذاری محصولات فعلی تنها با گذشت چند ساعت فروکش می کند اما خمیردندان BioMin بین ۸ تا ۱۲ ساعت پس از استفاده توسط مسواک همچنان اثرگذاری مطلوبی در دهان خواهد داشت.

در این محصول جدید فلوراید که نسبت به اسید موجود در نوشیدنی هایی نظیر نوشابه ها مقاوم است لایه محافظت کننده ای بر روی مینای دندان ایجاد می کند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: