jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۶۳۷۲   ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۳:۲۳

استفان دی میستورا،‌ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، در طرح پیشنهادی خود خواستار ابقای بشار اسد در سمت رئیس جمهور سوریه شد.

سازمان ملل: بشار اسد رئیس جمهور سوریه باقی بماند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری رسمی فرانسه، استفان دی میستورا روز جمعه طی نشستی در شهر ژنو پیشنهاد ابقای بشار اسد در سمت ریاست جمهوری سوریه را به کمیته ای موسوم به شورای عالی مذاکرات وابسته به مخالفان اصلی دولت سوریه ارائه نمود.

این فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درطرح خود پیشنهاد داد که مخالفان دولت سوریه سه معاون رئیس جمهور را تعیین نمایند و حق ویژه نظامی و سیاسی رئیس جمهور نیز به این معاونان منتقل شود. اما مخالفان دولت سوریه اعلام کردند که این طرح پیشنهادی را قاطعانه رد می کنند.

گفتنی است که نماینده دولت سوریه و گروههای مخالف دولت بشار اسد در حال حاضر برای دور جدیدی از مذاکرات که با هدف حل جنگ پنج ساله سوریه برگزار می شود،‌ در ژنو حضور دارند.

با این حال فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه خواستار انتقال قدرت سیاسی، تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری تا سپتامبر ۲۰۱۷ شد. در حالیکه مخالفان دولت سوریه بر تشکیل دولت انتقالی بدون حضور بشار اسد تأکید کرده اند،‌ دولت سوریه می گوید که خواستار تشکیل یک «دولت واحد» پهناور است.

به نقل از یک منبع وابسته به مخالفان دولت سوریه، هدف دی میستورا از ارائه این طرح خاتمه دادن به «دورِ معیوب» این مناقشه بود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر