jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۲۶۷ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

استاندار خراسان رضوی گفت: براساس جمع‌بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود 580 واحد تعطیل در استان وجود دارد که معادل 3‌/‌10 درصد واحدهای صنعتی استان است.

به گزارش تسنیم، علیرضا رشیدیان افزود: در جلسات مستمر و منظم دبیرخانه ستاد اقتصادمقاومتی که سه روز در هفته در استان تشکیل می‌شود، از جمله موضوعات اصلی که به‌عنوان موتور محرکه اقتصادمقاومتی در استان مورد توجه قرار گرفته، بحث واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل استان است که احیای آنها نیازمند تسهیلات قابل توجهی است.

وی تصریح کرد: در دبیرخانه ستاد اقتصادمقاومتی استان بیشتر تلاش بر آن بوده طرح‌هایی مورد توجه قرار گیرد که در زندگی روزمره مردم تاثیر داشته و اشتغال بیشتری ایجاد کند.

رشیدیان با بیان این‌که در این راستا توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های استانی با نگاه به صادرات مدنظر قرار گرفته، افزود: در این رابطه در مرحله نخست اجرای 38 طرح اقتصادی که می‌تواند اشتغال و صادرات را افزایش دهد، به‌طور جدی در دست پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین وضعیت واحدهای نیمه فعال و تعطیل را نیز به‌طور جدی دنبال کردیم که طبق جمع‌بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه حدود 580 واحد تعطیل در استان وجود دارد که معادل 3‌/‌10درصد واحدهای صنعتی استان هستند.

استاندار خراسان‌رضوی افزود: در بررسی‌های انجام شده واحدهای قابل احیا و نیز بخشی که قابلیت احیا و صرفه اقتصادی نداشتند، مشخص شدند. برخی واحدها مانند آجر فشاری که امروز از رده مصرف خارج شده یا برخی تولیدکننده‌های بخاری که فناوری روز را ندارند و نیز برخی واحدهای ریخته‌گری که با سوخت مازوت کار می‌کردند و امروز مشتری و بازار لازم را نداشته و قابلیت احیا ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر