jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۲۶۳ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کاندیدای ریاست جمهوری پیشرو حزب جمهوریخواه آمریکا در یک تجمع انتخاباتی که نزدیک به ده هزار نفر در آن حضور داشتند بار دیگر ائتلاف نظامی ناتو را منسوخ خواند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ترامپ در تجمع انتخاباتی روز جمعه در شهر هارتفورد، مرکز ایالت کانتیکات گفت: ناتو یک ائتلاف منسوخ است و آمریکا بیش از حد برای حفظ این ائتلاف پول می‌پردازد. ترامپ پیشتر نیز ناتو را یک ائتلاف نظامی منسوخ خوانده و بارها گفته بود اگر رئیس‌جمهور آمریکا شود از هم‌پیمانان مهم آمریکا خواهد خواست سهم پول بیشتری برای مساله دفاع مشترک اختصاص دهند. ترامپ در اظهارات اخیر خود گفت: موضع تثبیت شده آمریکا درباره ناتو به عنوان ائتلافی که 25 سال بعد از جنگ سرد همچنان دوام آورده توسط سیستم و تشکیلات سیاسی در آمریکا که متقلب و فاسد است، اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: اقتصاد، متقلبانه است. بانک‌ها متقلب هستند و کل معاملات ما همراه با تقلب است. سیستم ما یک سیستم بد است. یک نظام خطرناک است. ترامپ همچنین رقیب خود هیلاری کلینتون را یک بذله‌گو خواند که هیچ چیز درباره تجارت و اقتصاد ما نمی‌داند و تنها پول به حساب خود می‌ریزد. / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر