jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۸۹۸   ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بانک جهانی در جدیدترین ارزیابی خود از وضعیت اقتصادی ایران رشد 2/4 درصدی را برای سال‌جاری پیش‌بینی کرد و رشد اقتصادی ایران در سال 2015 و نرخ بیکاری را به‌ترتیب نیم‌درصد و 7/11درصد برآورد کرد.

به گزارش تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به گزارش ارزیابی اقتصادی خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد انتظار دارد رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی به 2/4 درصد و در سال آینده به 6/4 درصد برسد که نتیجه رفع تحریم‌ها و ایجاد فضای تجاری بهتر در ایران است. در حالی که مهم‌ترین بخش تحریم‌ها یعنی تحریم‌های بانکی عملا لغو نشده و ارتباط بانک‌های ایرانی با بانک‌های خارجی برقرار نشده است، بانک جهانی در این گزارش از اجرای موفق برجام سخن گفته و نوشته است: با اجرای موفق برنامه جامع اقدام مشترک که در جولای 2015 به امضا رسید، ایران در 16 ژانویه 2016 به روز اجرای این توافق رسید و در نتیجه آن اساسا همه تحریم‌های هسته‌ای برداشته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر