jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۸۷۸ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد بیمارفان متاهل در مقابله با سرطان بهتر از بیماران مجرد عمل می‌کنند.

به گزارش مهر، مطالعه محققان موسسه پیشگیری از سرطان کالیفرنیا نشان می‌دهد ازدواج داروی قدرتمندی در مقابله با سرطان است. محققان دریافتند میزان مرگ مردان مجرد مبتلا به سرطان 27 درصد بیشتر از بیماران مرد متاهل است؛ همچنین نرخ مرگ بیماران زن مجرد 19 درصد بالاتر از زنان متاهل است.

اسکارلت لین گومز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «به نظر می‌رسد این مزیت صرفاً مبتنی بر پیوندهای احساسی زناشویی است و هیچ ارتباطی با فواید مالی آن که ناشی از دارایی بیشتر طرفین برای درمان است ندارد. »به گفته گومز، مطالعات قبلی در طول ده تا 15 سال گذشته مزیت مشابه ازدواج را برای بیماران سرطانی نشان داده است، اما این فایده همواره با عشق و حمایت از سوی همسر تعریف می‌شد. محققان دریافتند حمایت‌های زوج از فرد بیمار، نظیر همراهی وی تا مطب پزشک، آماده کردن وعده‌های غذایی مغذی، و اطمینان از مصرف داروی فرد بیمار تاثیر دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر