jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۵۸۱۸ ۲۷ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۸:۰۵

بدون قرائت بیانیه پایانی به علت مخالفت برخی اعضا

اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی به کار خود پایان داد

نشست سران سازمان همکاری اسلامی امروز (جمعه ) در استانبول با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.بیانیه این نشست به علت مخالفت برخی اعضا قرائت نشد.

اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی به کار خود پایان داد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که ریاست این نشست را بر عهده داشت در نظق اختتامیه گفت : این نشست با شعار همبستگی و کمک به همکاری بیشتر اعضا برگزار شد.

وی افزود: سازمان همکاری اسلامی در کنار فلسطین است و از نظر سیاسی و اقتصادی از فلسطینی‌ها حمایت به عمل می‌آورد.

رئیس جمهوری ترکیه بدون قرائت مفاد بیانیه پایانی ، اضافه کرد: تصمیمات این نشست به مردم مسلمان در باره پیشرفت ، رفاه، عدالت و صلح امیدواری داده است.

وی افزود : برای حاکمیت عدالت و برای جلوگیری از ظلم تلاش خواهیم کرد.

این اجلاس باوجود تلاش عربستان بدون حضور السیسی رئیس جمهوری مصر و با شکست طرح مثلث عربستان، مصر و ترکیه برگزار شد.

براساس گزارش ها رییس جمهوری کشورمان و هیات همراه عصر امروز ( جمعه ) برای ادامه مذاکرات دوجانبه با مقامات بلندپایه ترکیه از استانبول راهی آنکارا پایتخت ترکیه خواهد شد.

دکتر روحانی دیروز از سخنرانان اصلی نشست سران کشورهای اسلامی بود که بیش از 30 کشور در سطح رئیس جمهوری و رئیس دولت در آن حضور دارند.

همزمان با این نشست، ترکیه ریاست دوره ای سازمان همکاری اسلامی را برای یک دوره سه ساله از مصر تحویل گرفت.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این نشست دو روزه، دیدارهای دوجانبه ای با سران کشورهای اسلامی انجام داد و شب گذشته در جمع گروهی از ایرانیان ، فرهیختگان و بازرگانان ایرانی مقیم استانبول حضور یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر