jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۶۹۷   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

شاید تعجب کنید، ولی تلویزیون‌های هوشمندی ویژه افراد کم‌بینا و نابینا در دنیا ساخته می‌شود تا این افراد نیز بتوانند به تماشای تلویزیون بنشینند. توجه ویژه به این افراد خاص موجب شده تا سازنده این نوع تلویزیون‌های هوشمند، جایزه خلاقیت و نوآوری را به دلیل ایجاد رابطه کاربری و دسترسی مناسب برای افراد نابینا و کم‌بینا از سوی موسسه ملی سلطنتی نابینایان بریتانیا دریافت کند.

شرکت‌هایی که تکنولوژی‌های خلاقانه‌ای برای افراد نابینا و کم‌بینا عرضه می‌کنند تا آنها راحت‌تر و مستقل‌تر از قبل زندگی کنند، موفق به دریافت این جایزه می‌شوند. شرکت سامسونگ که برنده این جایزه شده از سال ۲۰۱۲ با موسسه ملی سلطنتی نابینایان بریتانیا همکاری خود را شروع کرده و توانسته با ارتقای دسترسی و امکان استفاده آسان از محصولات صوتی تصویری خود، بسیاری از نابینایان و کم‌بینایان را با این محصولات همراه کند. تا پیش از این کاربران برای تعامل با تلویزیون‌ها به دیدن آنچه روی صفحه تلویزیون نقش می‌بست نیاز داشتند، اما اکنون این کاربران خاص می‌توانند از راهنمای صوتی برای انجام بخشی از کارها مانند عوض کردن کانال، وبگردی، توصیف برنامه‌های در حال نمایش و استفاده کنند.

صدا به این افراد کمک می‌کند تا اپلیکیشن‌های موردنظر خود را مدیریت کنند، برنامه‌های دلخواه را ضبط کنند، درخواست پخش برنامه بعدی را صادر کنند و در کل راحت‌تر با تلویزیون ارتباط برقرار کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر