jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۹۵۶۹۷ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

شاید تعجب کنید، ولی تلویزیون‌های هوشمندی ویژه افراد کم‌بینا و نابینا در دنیا ساخته می‌شود تا این افراد نیز بتوانند به تماشای تلویزیون بنشینند. توجه ویژه به این افراد خاص موجب شده تا سازنده این نوع تلویزیون‌های هوشمند، جایزه خلاقیت و نوآوری را به دلیل ایجاد رابطه کاربری و دسترسی مناسب برای افراد نابینا و کم‌بینا از سوی موسسه ملی سلطنتی نابینایان بریتانیا دریافت کند.

شرکت‌هایی که تکنولوژی‌های خلاقانه‌ای برای افراد نابینا و کم‌بینا عرضه می‌کنند تا آنها راحت‌تر و مستقل‌تر از قبل زندگی کنند، موفق به دریافت این جایزه می‌شوند. شرکت سامسونگ که برنده این جایزه شده از سال ۲۰۱۲ با موسسه ملی سلطنتی نابینایان بریتانیا همکاری خود را شروع کرده و توانسته با ارتقای دسترسی و امکان استفاده آسان از محصولات صوتی تصویری خود، بسیاری از نابینایان و کم‌بینایان را با این محصولات همراه کند. تا پیش از این کاربران برای تعامل با تلویزیون‌ها به دیدن آنچه روی صفحه تلویزیون نقش می‌بست نیاز داشتند، اما اکنون این کاربران خاص می‌توانند از راهنمای صوتی برای انجام بخشی از کارها مانند عوض کردن کانال، وبگردی، توصیف برنامه‌های در حال نمایش و استفاده کنند.

صدا به این افراد کمک می‌کند تا اپلیکیشن‌های موردنظر خود را مدیریت کنند، برنامه‌های دلخواه را ضبط کنند، درخواست پخش برنامه بعدی را صادر کنند و در کل راحت‌تر با تلویزیون ارتباط برقرار کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر