jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۵۷۰ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های دولتی و اجرای قانون حداکثر استفاده از تولید داخل، دو شرکت‌ بزرگ در حوزه نفت و نیرو اقدام به خرید پمپ‌ از خارج کرده‌اند که اعتراض سازندگان داخلی و نامه‌نگاری وزیر صنعت را همراه داشته است.

به گزارش فارس، با توجه به نامگذاری سال 95 به «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری هنوز شرکت‌هایی هستند که واردات کالاهای خارجی به کشور را با وجود مشابه داخلی همان کالا انجام می‌دهند. این وضعیت به گونه‌ای ادامه دارد که نامه‌نگاری‌های برخی شرکت‌های سازنده ایرانی فعال در تولید پمپ با وزیر صنعت، معدن و تجارت، واکنش نعمت‌زاده را همراه داشته است. بر این اساس وزیر صنعت نامه‌ای هشدارآمیز به جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ارسال کرده است.

وضعیت واردات به گونه‌ای است که بسیاری از شرکت‌های سازنده اعتراضات خود را به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کردند، اما ظاهرا با وجود نامه‌نگاری نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور هنوز کالاهای مشابه ساخت داخل از خارج وارد کشور می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر