jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۵۴۳۸   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۲

وزیر انرژی روسیه گفت توافق بر سر فریز نفتی ممکن است بدون مشارکت ایران بین کشورهای تولید کننده نفت به دست آید.

احتمال توافق بر سر فریز نفتی بدون مشارکت ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد، توافق بر سر فریز نفتی ممکن است بدون مشارکت ایران بین کشورهای تولید کننده نفت به دست آید.

وی افزود: «همه چیز ممکن است، زیرا این یک سند باز است. هر کسی که می خواهد به آن بپیوندد به آن خواهد پیوست. آنهایی که نمی خواهند به توافق فریز نفتی بپیوندند، کسی آنها را وادار به پیوستن نخواهد کرد.»

مقامات کشورهای عمده تولید کننده نفت از جمله روسیه و عربستان قرار است روز یکشنبه در دوجه قطر با همتای ایرانی شان دیدار کنند و با وزیر نفت ایران درباره فریز تولید بحث و تبادل نظر نمایند. در حالی که تجار در انتظار این نشست هستند، قیمت نفت خام روز سه شنبه به بالاترین رقم در سال جاری میلادی رسید. این در حالی بود که تولید نفت خام آمریکا در ماه مارس کاهش یافت و احتمالا این روند کاهشی را ادامه خواهد داد.

برخی سرمایه گذاران فریز احتمالی تولید را مقدمه ای برای کاهش تولید در اواخر امسال می دانند، در حالی که برخی دیگر می گویند چنین اقدامی تاثیری در کاستن از مازاد عرضه در بازار نخواهد داشت.

اما همچنان سوالاتی درباره تمایل این 3 کشور برای دستیابی به توافق وجود دارد. ایران احتمال پیوستن به توافق فریز نفتی را رد کرده و گفته، تا زمانی که سطح تولیدش به سطح قبل از تحریم های غرب، یعنی حدود 4 میلیون بشکه در روز برسد، تولید خود را ادامه خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر