jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۲۴۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرحله اول رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه با انجام تاکتیک‌ها و مأموریت‌های از پیش تعیین شده با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش سپاه نیوز، در این رزمایش گسترده امنیتی که با محوریت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در استان سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است، عملیات شناسایی توسط بالگردهای هوانیروز نیروی زمینی سپاه انجام پذیرفت. اجرای آتش خطی توسط بالگرد، اجرای کمین توسط گردان‌های تکاور، تخریب و انفجار، کمین علیه ستون‌های خودرویی و انجام عملیات تعقیب علیه دشمن توسط نیروهای پیاده، موتوری و تانک با اجرای آتش از دیگر اقدامات صورت گرفته در اولین مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) بود. همچنین در این مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص)، عملیات رهایی گروگان توسط یگان ویژه صابرین با پشتیبانی تک تیراندازها و اجرای عملیات هلی برن و راپل در 5/3 دقیقه با موفقیت انجام شد. این مرحله در حالی صورت گرفت که یگان‌های مرزبانی و گردان‌های عملیاتی مرزی همزمان به اجرای عملیات پرداختند. این مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) با سقوط آزاد نیروهای ویژه نیروی زمینی سپاه برای کمک به سازماندهی نیروهای منطقه به پایان رسید.

همچنین بالگردهای هوانیروز سپاه مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند. دو فروند بالگرد 206 و یک فروند بالگرد 209 از جمله بالگردهای حاضر در این مرحله عملیاتی بودند. همچنین فارس گزارش کرد بیش از ده فروند هواپیمای بدون سرنشین حماسه، مهاجر، ابابیل، صادق و شاهد سپاه با پرواز در آسمان جنوب شرق کشور، منطقه رزمایش نیروی زمین سپاه را رصد می‌کنند.

براساس این گزارش، این برای اولین‌بار است که پهپاد حماسه در یک رزمایش شرکت می‌کند. این پهپاد اردیبهشت 92 رونمایی شد و می‌تواند سه مأموریت مراقبت، شناسایی و حمله با موشک و راکت را به صورت همزمان انجام دهد. مداومت پروازی بالا و توان پرواز در ارتفاع بالا از جمله ویژگی‌های این هواپیمای بومی است.

سخنگوی رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) گفت: استحکام بخشی به زیرساخت‌های امنیتی منطقه، تعمیق ارتباط سپاه با مردم، نشان دادن اراده نظام و توجه اساسی به مردم جنوب شرق از جمله اهداف برگزاری رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه است. سردار سرتیپ محمد مارانی مشارکت مردم در بومی سازی امنیت را از مهم‌ترین اهداف این رزمایش خواند. وی افزود: در رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه ضمن نمایش گوشه‌ای از توانمندی‌های قرارگاه قدس در جنوب‌شرق به تمرین تاکتیک‌ها پرداختیم. فرمانده قرارگاه نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: در این رزمایش نیروهای مردمی و بسیجیان بومی و همه یگان‌های نظامی حاضر در منطقه حضور داشتند. رزمایش بزرگ امنیتی نیروی زمینی سپاه تا فردا در منطقه جنوب شرق کشور ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر