jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۲۴۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرحله اول رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه با انجام تاکتیک‌ها و مأموریت‌های از پیش تعیین شده با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش سپاه نیوز، در این رزمایش گسترده امنیتی که با محوریت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در استان سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است، عملیات شناسایی توسط بالگردهای هوانیروز نیروی زمینی سپاه انجام پذیرفت. اجرای آتش خطی توسط بالگرد، اجرای کمین توسط گردان‌های تکاور، تخریب و انفجار، کمین علیه ستون‌های خودرویی و انجام عملیات تعقیب علیه دشمن توسط نیروهای پیاده، موتوری و تانک با اجرای آتش از دیگر اقدامات صورت گرفته در اولین مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) بود. همچنین در این مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص)، عملیات رهایی گروگان توسط یگان ویژه صابرین با پشتیبانی تک تیراندازها و اجرای عملیات هلی برن و راپل در 5/3 دقیقه با موفقیت انجام شد. این مرحله در حالی صورت گرفت که یگان‌های مرزبانی و گردان‌های عملیاتی مرزی همزمان به اجرای عملیات پرداختند. این مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) با سقوط آزاد نیروهای ویژه نیروی زمینی سپاه برای کمک به سازماندهی نیروهای منطقه به پایان رسید.

همچنین بالگردهای هوانیروز سپاه مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند. دو فروند بالگرد 206 و یک فروند بالگرد 209 از جمله بالگردهای حاضر در این مرحله عملیاتی بودند. همچنین فارس گزارش کرد بیش از ده فروند هواپیمای بدون سرنشین حماسه، مهاجر، ابابیل، صادق و شاهد سپاه با پرواز در آسمان جنوب شرق کشور، منطقه رزمایش نیروی زمین سپاه را رصد می‌کنند.

براساس این گزارش، این برای اولین‌بار است که پهپاد حماسه در یک رزمایش شرکت می‌کند. این پهپاد اردیبهشت 92 رونمایی شد و می‌تواند سه مأموریت مراقبت، شناسایی و حمله با موشک و راکت را به صورت همزمان انجام دهد. مداومت پروازی بالا و توان پرواز در ارتفاع بالا از جمله ویژگی‌های این هواپیمای بومی است.

سخنگوی رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) گفت: استحکام بخشی به زیرساخت‌های امنیتی منطقه، تعمیق ارتباط سپاه با مردم، نشان دادن اراده نظام و توجه اساسی به مردم جنوب شرق از جمله اهداف برگزاری رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه است. سردار سرتیپ محمد مارانی مشارکت مردم در بومی سازی امنیت را از مهم‌ترین اهداف این رزمایش خواند. وی افزود: در رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) نیروی زمینی سپاه ضمن نمایش گوشه‌ای از توانمندی‌های قرارگاه قدس در جنوب‌شرق به تمرین تاکتیک‌ها پرداختیم. فرمانده قرارگاه نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: در این رزمایش نیروهای مردمی و بسیجیان بومی و همه یگان‌های نظامی حاضر در منطقه حضور داشتند. رزمایش بزرگ امنیتی نیروی زمینی سپاه تا فردا در منطقه جنوب شرق کشور ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر