jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۲۰۲   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مسئول ویژه تجارت با ایران در دولت انگلیس گفت: بانک‌های این کشور همچنان برای تأمین مالی مبادلات تجاری با ایران اکراه دارند. وی از تلاش‌ها در آمریکا برای جلوگیری از دسترسی ایران به معاملات دلاری انتقاد کرد.

نورمن لامونت، وزیر دارایی سابق و مسئول ویژه تجارت با ایران در دولت انگلیس می‌گوید: این مشکلی است که نگرانم حل آن اندکی زمان ببرد.

وی افزود: می‌توان درک کرد که چرا آنها (بانک‌ها) بسیار محتاط هستند. آنها قبلا میلیاردها دلار جریمه شده‌اند.

الکساندرا رنیسون، کارشناس انستیتوی مدیران انگلیس گفت: بانک‌های کوچک‌تر اروپایی در حال شروع ارائه خدمات مالی تجارت با ایران هستند، اما بانک‌های انگلیسی مطلقا تمایلی برای پذیرش ریسک ندارند. وی افزود: واقعا هر بانک انگلیسی که منافعی در آمریکا دارد، هیچ حرکتی نمی‌کند./ رویترز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر