jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۱۷۶ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرویز شیخ‌طادی دو فیلمنامه «آتش در نیستان» و «سربازان عاشورا» درباره زندگی شهید باکری را در دست نگارش دارد که فیلمنامه دوم تا سه ماه دیگر به پایان می‌رسد.

شیخ‌طادی درباره نگارش فیلمنامه زندگی شهید باکری به مهر گفت: نگارش این سریال را از دو ماه پیش آغاز کردم؛ کار کردن در مورد شخصیت‌های تاریخ معاصر بسیار مشکل است، بخصوص زندگی شهدای دفاع مقدس، چون خانواده‌ها و مسئولان و همرزمان شهید سخت به نویسندگان اعتماد می‌کنند.

شیخ‌طادی با اشاره به این که طرح کلی به سازمان صداوسیما تحویل داده شده است، بیان کرد: این سریال 13 قسمت دارد، اما ممکن است تا 18 قسمت نوشته شود. تاکنون سیناپس چهار قسمت کامل و به مرکز امور نمایشی سیما ارائه شده است.

این نویسنده و کارگردان درباره دشواری‌های تولید مجموعه «آتش در نیستان» هم گفت: با تلویزیون قرار گذاشتیم فیلمنامه‌ای که سازمان امکان تولید آن را ندارد، ننویسیم، اما هر قصه‌ای که قابلیت تولید داشت، پتانسیل‌هایش براساس عدد و رقم تولید بررسی شود تا کار را به نتیجه برسانیم.

وی ادامه داد: در تصمیم جدید قرار است با غنی کردن شهرک‌های تاریخی تلویزیونی و ایجاد یک محیط جدید، اتفاقات بنیادی‌تری رخ دهد.

شیخ‌طادی گفت: قالب آثار تاریخی با پروداکشن‌های سنگین تولید می‌شود که هم هزینه‌بر است و هم گاهی قصه و دیالوگ‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. ما سعی داریم در سیستم جدید ترکیبی عمل کنیم و فضای کارهای تلویزیونی کره‌ای را با تاریخی خودمان بیامیزیم.

این کارگردان یادآور شد: سریال‌های کره‌ای اغلب قصه‌گو و داستان‌محور هستند و پروداکشن خاصی ندارند، اما از سناریوی قوی برخوردارند و با کلام، مخاطب را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. ما هم باید بخشی از بار تولید را بر دوش دیالوگ‌ها بگذاریم تا هم رنگ و لعاب جدیدتری به کار بخشیم و هم از هزینه‌های غیرضروری جلوگیری کنیم.

داستان سریال «آتش در نیستان» مربوط به جوانی ایرانی است که علیه شرایط موجود تسلط مغولان بر ایران قیام می‌کند و در این مسیر هم با مغولان و هم خائنان داخلی به مبارزه برمی‌خیزد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر