jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۹۴۹۳۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

صفحات تقویم وقتی به روزهای 13 تا 15 آوریل می‌رسد یعنی سال نو تایلندی در پیش است! سونگکران یا همان جشن سال نو تایلندی به غیر از هیجان تحویل سال به علت همراهی با جشن آب، حال و هوای خاصی دارد.

واژه سونگکران در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج می‌باشد. جشن آب که ریشه در فرهنگ بودایی دارد با آداب و رسوم خاصی همراه است. در ابتدا در روز جشن اعضای خانواده دور‌هم جمع می‌شوند تا احترام خود را به بزرگ‌ترها با ریختن آب خوشبو روی دست‌های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوشبختی و سعادت برخوردار شوند. در بعدازظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می‌پاشند. اگر روزی در ایام جشن راهی تایلند شدید خود را برای خیس شدن آماده کنید، چرا که از هر سو به‌سمت‌تان آب ریخته می‌شود حتی اگر سوار بر تاکسی‌های موتوری قدیمی باشید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر