jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۹۳۹   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

صفحات تقویم وقتی به روزهای 13 تا 15 آوریل می‌رسد یعنی سال نو تایلندی در پیش است! سونگکران یا همان جشن سال نو تایلندی به غیر از هیجان تحویل سال به علت همراهی با جشن آب، حال و هوای خاصی دارد.

واژه سونگکران در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج می‌باشد. جشن آب که ریشه در فرهنگ بودایی دارد با آداب و رسوم خاصی همراه است. در ابتدا در روز جشن اعضای خانواده دور‌هم جمع می‌شوند تا احترام خود را به بزرگ‌ترها با ریختن آب خوشبو روی دست‌های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوشبختی و سعادت برخوردار شوند. در بعدازظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می‌پاشند. اگر روزی در ایام جشن راهی تایلند شدید خود را برای خیس شدن آماده کنید، چرا که از هر سو به‌سمت‌تان آب ریخته می‌شود حتی اگر سوار بر تاکسی‌های موتوری قدیمی باشید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر