jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۸۷۰ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

زن جوان که در اقدامی جنون‌آمیز نوزاد خود را به قتل رسانده بود، بزودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه قرار می‌گیرد.

به گزارش جام‌جم، بیست و پنجم شهریور سال 92 ماموران کلانتری نامجو در جریان مرگ مشکوک نوزاد دو ماهه‌ای قرار گرفتند. در تحقیقات اولیه مادر 23 ساله مدعی شد فرزندش هنگام شیر خوردن به علت بسته شدن مجاری تنفسی‌اش فوت کرده است. در ادامه با دستور بازپرس وقت دادسرای جنایی تحقیقات درباره مرگ نوزاد آغاز شد و پزشکی قانونی علت مرگ را ضربه مغزی به دلیل اصابت جسم سخت با سر اعلام کرد.

با اعلام نظریه پزشکی قانونی مادر نوزاد بازداشت شد.

زن جوان در اظهاراتش به پلیس گفت: سه سال پیش با همسرم به نام سامان آشنا شده و با هم ازدواج کردیم. یک سال بعد به اصرار پدرم برای ادامه زندگی از گرگان به تهران آمدیم. پس از مدتی نیز فرزندمان به دنیا آمد.

وی اضافه کرد: روز حادثه تصمیم گرفتم نوزادم را به حمام ببرم. در آنجا چند باری لیز خورد و روی زمین افتاد. همین موضوع باعث شد که بیشتر گریه کند، عصبانی شده و نوزادم را محکم به زمین زدم. حالش بد شد. با شوهرم او را به بیمارستان بردیم که فوت کرد. من هم از ترس، اصل موضوع را به سامان نگفتم.

با اعترافات مادر سنگدل، او بازداشت شد و ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند کودک یک ساله این خانواده نیز اسفندماه سال 91 فوت کرده است.

به همین دلیل تیمی از کارآگاهان برای بررسی موضوع به گرگان رفتند. تحقیقات اولیه نشان می‌داد کودک یک ساله به نام ابوالفضل توسط خانواده‌اش به بیمارستان منتقل شده و مادر او ادعا کرده فرزندش هنگام شیر خوردن فوت کرده است.

از آنجا که ادعای مادر در هر دو مورد یکی بود، ماموران به تحقیق از او پرداختند که او اظهار کرد: همسرم باعث مرگ ابوالفضل شد و من در مرگ او نقشی نداشتم.

زن جنایتکار پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد.

با تکمیل تحقیقات، بازپرس محسن مدیرروستا، درباره قتل نوزاد در گرگان برای این زن قرار منع تعقیب صادر کرد و پرونده را با قرار عدم صلاحیت رسیدگی به دادسرای گرگان ارسال کرد. این زن در قتل دومین نوزادش گناهکار شناخته شد و پرونده با صدور قرار جلب به دادرسی برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. درحالی پرونده به دادگاه ارسال شده که چند روز پیش شوهرش نزد قاضی ناظر زندان رضایت خود را اعلام کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر