jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۷۹۳ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان این که منابع این سازمان کفاف برآورده کردن تمام نیازهای خانواده‌های نیازمند را نمی‌دهد، گفت: به دلیل تناسب نداشتن حجم فقر و امکانات کمیته امداد، شاهد انباشت فقر در میان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد هستیم.

به گزارش جام‌جم، دیروز نشست خبری علی محمد ذوالفقاری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد برگزار شد. او در این نشست با بیان این که کمیته امداد قصد دارد نیازهای ضروری مددجویان را با سرعت بیشتری برآورده کند، اظهار کرد: اگر این رویکرد اجرایی نشود، عوارض اجتماعی فقر در جامعه بیشتر نمود پیدا می‌کند؛ بنابراین باید روندی را دنبال کرد که خانواده‌ها با سرعت بیشتری از فقر خارج شوند.

ذوالفقاری درباره گروه‌های پرجمعیت‌ تحت پوشش کمیته امداد نیز خاطرنشان کرد: حدود یک میلیون زن سرپرست خانوار و حدود 5/1 میلیون سالمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند. علاوه بر این 20 درصد مددجویان این نهاد زیر 18 سال و حدود 10 درصد نیز کمتر از ده سال هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به این مساله که بسیاری از سالمندان مهارت‌های لازم برای این دوران از زندگی‌شان را به دست نمی‌آورند، اشاره کرد و توضیح داد: به همین دلیل قصد داریم به سالمندان تحت حمایت این نهاد و خانواده‌های آنها مهارت‌های دوره سالمندی را ارائه کنیم.

او نیاز اساسی و پرخرج خانواده‌ها را به پنج گروه تقسیم کرد و یادآور شد: اشتغال، مسکن، دارو و درمان، آموزش و معیشت، نیاز‌های پرهزینه افراد تحت پوشش کمیته امداد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر