jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۷۷۷   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سیدضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه، مصرف زیاد گوجه سبز و چغاله بادام را برای زنان باردار، بیماران قلبی و مبتلایان فشارخون مضر دانست .

به گزارش فارس، مظهری با اشاره به آب‌پاشی مکرر به این میوه‌ها توسط فروشندگان و سمومی که باغداران به میوه می‌زنند، تأکید می‌کند: چیدن زود‌هنگام میوه باعث ماندن سم روی آن و انتقال به بدن می‌شود و لازم است میوه‌ها قبل از مصرف خوب شست‌وشو و ضدعفونی شوند.

این متخصص تغذیه، مصرف نمک در کنار چغاله بادام و گوجه‌سبز را نادرست می‌داند و خاطرنشان می‌کند: خانواده‌های ایرانی به مصرف غذاهای شور مانند نان که 2 درصد نمک اضافه شده دارد یا فست‌فود و غذاهای فرآوری شده که نیترات و نیتریت زیادی دارند، عادت کرده‌اند و این فرهنگ، مغایر با توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی است.

مظهری ادامه می‌دهد: معمولا کودکان گوجه‌سبز را با هسته می‌خورند که این مساله باعث سوء‌هاضمه و گاه مسمومیت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر