jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۷۷۷ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سیدضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه، مصرف زیاد گوجه سبز و چغاله بادام را برای زنان باردار، بیماران قلبی و مبتلایان فشارخون مضر دانست .

به گزارش فارس، مظهری با اشاره به آب‌پاشی مکرر به این میوه‌ها توسط فروشندگان و سمومی که باغداران به میوه می‌زنند، تأکید می‌کند: چیدن زود‌هنگام میوه باعث ماندن سم روی آن و انتقال به بدن می‌شود و لازم است میوه‌ها قبل از مصرف خوب شست‌وشو و ضدعفونی شوند.

این متخصص تغذیه، مصرف نمک در کنار چغاله بادام و گوجه‌سبز را نادرست می‌داند و خاطرنشان می‌کند: خانواده‌های ایرانی به مصرف غذاهای شور مانند نان که 2 درصد نمک اضافه شده دارد یا فست‌فود و غذاهای فرآوری شده که نیترات و نیتریت زیادی دارند، عادت کرده‌اند و این فرهنگ، مغایر با توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی است.

مظهری ادامه می‌دهد: معمولا کودکان گوجه‌سبز را با هسته می‌خورند که این مساله باعث سوء‌هاضمه و گاه مسمومیت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر