jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۴۷۹ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مجموعه نمایشی «اون یکی‌ها» برای گروه سنی 6 تا 12 سال در گروه کودک و نوجوان شبکه دو در حال تولید است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، این برنامه که با هدف مصرف صحیح آب تولید می‌شود، آموزش استفاده بهینه از منابع آبی، مدیریت صحیح آن در شرایط بحرانی و حفظ این نعمت الهی را به صورت غیرمستقیم و به شیوه‌ای ملموس برای کودکان در نظر دارد. «اون یکی‌ها» داستانی است از دو سرزمین متفاوت؛ یکی واقعی و ملموس، دیگری فانتزی و خیال‌انگیز. یک خانواده از شهر به مزرعه‌ای نقل مکان می‌کنند تا از آلودگی هوا نجات پیدا کنند. در آنجا با افتادن یک سبد در حیاط خانه زمینه ورود شخصیت‌های فانتزی به داستان فراهم می‌شود و این گونه «اون یکی‌ها» با اتفاقاتی خاص پایشان به سرزمین قصه‌ها باز می‌شود تا اهمیت نعمت الهی «آب» برای کودکان به تصویر کشیده شود.

بر این اساس گروه برنامه‌ساز مجموعه «اون یکی‌ها» درصدد است تا با توجه به جذابیت‌های داستانی و نمایشی، کودکان را با مقوله ذخایر آبی و ارزش‌های پیرامون مایه حیات آشنا کند. افزون بر این در تمامی قصه‌ها راجع به ارزش‌های انسانی، روش‌های حل مساله، مهارت‌های زندگی، اجتماعی و... در قالب نمایش‌هایی بسیار ساده و فانتزی و در حد ادراک کودکان مطالبی گفته و در دوربین برنامه ضبط شده است. در این مجموعه تلویزیونی از حضور عروسک‌ها در کنار بازیگران استفاده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر