jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۴۱۸ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

برنی سندرز یکی از دو نامزد اصلی دموکرات‌ها در مجامع حزبی ایالت وایومینگ بیش از 56 درصد آرا را به خود اختصاص داد و کمتر از 44 درصد آرا هم به کلینتون رسیده است.

این خبر را آسوشیتدپرس مخابره کرده است.این هشتمین پیروزی سندرز در 9 رقابت اخیر و شانزدهمین پیروزی او در مجموع است.روند مثبت کارزار انتخاباتی سندرز سوسیال دموکرات در حالی شکل گرفته که وی تنها ده روز دیگر در مرحله بعدی رقابت‌های درون حزبی باید در نیویورک، یعنی ایالتی که هیلاری کلینتون سال‌ها نماینده آن در سنا بوده، به رقابت بپردازد.ایالت وایومینگ تنها 14 امتیاز ایالتی دارد، اما به واسطه حفظ روند مثبت سندرز، نتایج این ایالت برای او و هوادارانش حائز اهمیت بود./ جام‌جم

اسرائیل: ساخت پل بین عربستان و مصر اعلام جنگ است

رادیو رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد: اسرائیل ساخت پل روی دو جزیره «تیران و صنافیر» و ورودی خلیج «عقبه» را تهدیدی استراتژیک برای خود می‌داند؛ زیرا این پل مانع از آزادی کشتیرانی در ورودی جنوبی‌اش‌ می‌شود و آن را به خطر می‌اندازد. این رادیو می‌گوید: اسرائیل بارها تکرار کرده که بستن تنگه تیران را علت مستقیم جنگ می‌داند و پیمان کمپ‌دیوید امضا شده میان اسرائیل و مصر بر آزادی حق کشتیرانی از طریق تنگه تیران تاکید می‌کند.

اجرای آتش‌بس در یمن به تعویق افتاد

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع یمنی اعلام کردند: آتش‌بس در یمن که قرار بود از نیمه‌شب روز گذشته آغاز شود، به نیمه‌شب امروز موکول شد.

اخیرا انصارالله یمن و عربستان با توقف تدریجی جنگ توافق کردند. قرار است مذاکرات صلح یمن نیز از 18 آوریل (30 فروردین) در کویت برگزار شود. آتش بس در یمن مقدمه‌ای برای مذاکرات صلح است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر