jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۴۱۸   ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

برنی سندرز یکی از دو نامزد اصلی دموکرات‌ها در مجامع حزبی ایالت وایومینگ بیش از 56 درصد آرا را به خود اختصاص داد و کمتر از 44 درصد آرا هم به کلینتون رسیده است.

این خبر را آسوشیتدپرس مخابره کرده است.این هشتمین پیروزی سندرز در 9 رقابت اخیر و شانزدهمین پیروزی او در مجموع است.روند مثبت کارزار انتخاباتی سندرز سوسیال دموکرات در حالی شکل گرفته که وی تنها ده روز دیگر در مرحله بعدی رقابت‌های درون حزبی باید در نیویورک، یعنی ایالتی که هیلاری کلینتون سال‌ها نماینده آن در سنا بوده، به رقابت بپردازد.ایالت وایومینگ تنها 14 امتیاز ایالتی دارد، اما به واسطه حفظ روند مثبت سندرز، نتایج این ایالت برای او و هوادارانش حائز اهمیت بود./ جام‌جم

اسرائیل: ساخت پل بین عربستان و مصر اعلام جنگ است

رادیو رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد: اسرائیل ساخت پل روی دو جزیره «تیران و صنافیر» و ورودی خلیج «عقبه» را تهدیدی استراتژیک برای خود می‌داند؛ زیرا این پل مانع از آزادی کشتیرانی در ورودی جنوبی‌اش‌ می‌شود و آن را به خطر می‌اندازد. این رادیو می‌گوید: اسرائیل بارها تکرار کرده که بستن تنگه تیران را علت مستقیم جنگ می‌داند و پیمان کمپ‌دیوید امضا شده میان اسرائیل و مصر بر آزادی حق کشتیرانی از طریق تنگه تیران تاکید می‌کند.

اجرای آتش‌بس در یمن به تعویق افتاد

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع یمنی اعلام کردند: آتش‌بس در یمن که قرار بود از نیمه‌شب روز گذشته آغاز شود، به نیمه‌شب امروز موکول شد.

اخیرا انصارالله یمن و عربستان با توقف تدریجی جنگ توافق کردند. قرار است مذاکرات صلح یمن نیز از 18 آوریل (30 فروردین) در کویت برگزار شود. آتش بس در یمن مقدمه‌ای برای مذاکرات صلح است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر