jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۲۱۶ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بزرگ‌ترین سوسمار جهان گرچه مشهور است که بیشتر از لاشه حیوانات مرده تغذیه می‌کند، اما اگر غذایی برای خوردن نیابد به یک شکارچی بسیار خطرناک تبدیل می‌شود که می‌تواند برای هر جانداری خطرناک باشد.

به گزارش فرارو،‌ «اژدهای کومودو» با القابی چون کروکودیل خشکی، غول دید‌بان و سوسمار آدمخوار با طول سه متر و وزنی بیش از 136 کیلوگرم بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین سوسمار جهان است که تقریبا همه‌چیزخوار است و در هر وعده غذایی می‌تواند تا 80 درصد وزن خود تغذیه کند. اژدهای کومودو اغلب از گوشت مردار تغذیه می‌کند، اما شکارچی قابلی است و با روش خاص خود می‌تواند هر حیوانی را از پای درآورد. «جولیا سانداکوا» عکاس روس که چندی پیش برای عکاسی از این خزنده خطرناک به کومودو رفته بود، موفق شد یکی از همین لحظات شگفت انگیز شکار دو کومودو را شاهد باشد و ازآن عکاسی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر