jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۴۰۴۷   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۸:۱۹

رئیس جمهور ونزوئلا از مردم این کشور خواست با توجه به تاثیرات منفی پدیده ال‌نینو و خشکسالی بر محیط زیست این کشور و کمبود آب و کاهش تولید برق، از لوازم خانگی پرمصرف مثل سشوار و کولر گازی استفاده نکنند تا در مصرف برق صرفه جویی شود.

مردم ونزوئلا از سشوار و کولر استفاده نکنند!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در یک سخنرانی تلویزیونی از همه همطونانش خواست تا در یک طرح 60 روزه برای صرفه جویی در مصرف برق که سبب کاهش فشار بر نیروگاه های تولید برق این کشور می شود، شرکت کنند.

مادورو خاطرنشان کرد: این طرح 6 روزه به ونزوئلا اجازه می‌دهد از یکی از پرمخاطره ترین و دشوارترین دوران های خود عبور کند.

وی افزود: من از خانواده‌ها و جوانان می خواهم با انضباط، وجدان و مشارکت حد اکثری به این طرح پیوسته و با این وضعیت دشوار روبرو شوند.

رئیس جمهور ونزوئلا به مردم کشورش توصیه کرد تا حداقل دمای کولرهای گازی خود را از 23 درجه کمتر نگذارند و در 60 روز آینده از سشوار استفاده نکنند.

مادورو گفت: من مطمئنم یک زن هنگامی که با انگشتانش به موهایش حالت داد و می‌گذارد که آنها به طور طبیعی خشک شوند زیباتر به نظر می رسد. این کاری است که من به زنان پیشنهاد می‌دهم.

رهبر ونزوئلا همچنین در اقدامی دیگر جمعه ها را هم در ماه های آوریل و مه به عنوان روز غیرکاری و تعطیل اعلام کرد و گفت، در این طرح از مشترکان پر مصرف برق در ونزوئلا نظیر مرکز خریدها و هتل ها خواسته شده برای مدت 9 ساعت در روز خودشان برقشان را تولید کنند. همچنین از صنایع سنگین ونزوئلا نیز خواسته شده تا به میزان 20 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند.

ماه گذشته میلادی مادورو به مناسبت عید پاک یک هفته تعطیلی در ونزوئلا اعلام کرد و به کارمندان نیز سه روز مرخصی بیشتر اعطا کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر