jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۴۰۲۹ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۶

معاون اعتبارات بانک صادرات از آغاز صدور کارت های اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی ویژه بازنشستگان کشوری خبر داد و گفت: این کارت ها بدون ضامن و وثیقه است و صرفا با گواهی کسر از حقوق در اختیار واجدان شرایط قرار می گیرد.

صدور کارت های اعتباری ویژه بازنشستگان کشوری

به گزارش جام جم آنلاین ، شعبانعلی داورپناه افزود: براساس تفاهم نامه میان صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات مقرر شد ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تحت عنوان کارت های اعتباری خرید کالاهای بادوام ایرانی دراختیار بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حداقل موجودی این کارت ها ۲ میلیون و حداکثر آن ۶ میلیون تومان است افزود: این کارت ها به بازنشستگانی که تا سقف ۱,۵ میلیون تومان حقوق دریافت می کنند؛ تعلق می گیرند.

معاون اعتبارات بانک صادرات افزود: این کارت ها معادل ۴ برابر حقوق دریافتی بازنشستگان است. به عنوان مثال اگر بازنشسته ای ۱,۵ میلیون تومان حقوق بگیرد کارت اعتباری ۶ میلیون تومانی در اختیارش قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بازپرداخت این اعتبار ۲۴ ماهه با نرخ سود ۱۲ درصد است، گفت: مشمولان بعد از دریافت کارت حداکثر سه ماه فرصت دارند تا از این اعتبار استفاده کنند.

داورپناه افزود: دارندگان این کارت ها می توانند از فروشگاه ها و پایانه هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کرده است کالای بادوام ایرانی خریداری کنند.

وی درباره نحوه دریافت این کارت ها نیز گفت: بازنشستگان صندوق بازنشسته کشوری می توانند با مراجعه به سایت WWW.bsi.ir و در قسمت خرید کالای ایرانی وارد شوند و مشخصات فردی مانند شماره ملی، شماره حساب، شماره تلفن همراه و دیگر مشخصات فردی را وارد و در پایان نام نویسی کد رهگیری خود را دریافت کنند.

معاون اعتبارات بانک صادرات گفت: به محض آنکه نام نویسی تکمیل شد، سقف اعتبار مشمول به وی اعلام می شود و حداکثر ۵ روز بعد از نام نویسی، کارت به شعبه درخواست کننده ارسال و متقاضی می تواند از آن شعبه کارت خود را دریافت کند.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر