jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۶۴۹ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در پی تلاش مخالفان دولت ونزوئلا برای نوشتن طوماری به منظور کناره‌گیری نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور این کشور از قدرت، طرفداران و مخالفان وی در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا با یکدیگر درگیر شدند. این درگیری پس از آن روی داد که مخالفان دولت به سوی شورای انتخاباتی ملی این کشور در کاراکاس تظاهرات کردند تا طوماری علیه مادورو تهیه کنند.

در میان مخالفان که حدود 150 نفر بودند، 30 نفر از نمایندگان پارلمان نیز به چشم می‌خوردند. توماس گوانیپا یکی از نمایندگان مخالف دولت در پارلمان مدعی شد، در این درگیری یکی از نمایندگان پارلمان نیز مجروح شد و طرفداران دولت مانع پوشش خبری این درگیری شدند.

مخالفان دولت که مادورو را مسئول رکود اقتصادی، تورم بی‌سابقه و کمبود مواد غذایی مورد نیاز مردم می‌دانند، از دسامبر گذشته و پس از کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان، خواستار برکناری رئیس‌جمهور از قدرت هستند. / پرس‌تی‌وی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر