jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۶۴۴   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس که این روزها به دلیل فاش شدن رد پای پدرش در فسادهای مالی افشا شده در «اسناد پاناما» حال و روز خوشی ندارد، مجبور شد برای اعاده حیثیت خود و خانواده‌اش روبه‌روی دوربین برنامه شبکه خبری «آی‌تی‌وی» بنشیند و در این باره توضیحاتی به مردم بریتانیا بدهد.

وی درخصوص نقش پدرش در شرکت خارجی «بلرمور هولدینگز» اعتراف کرد که قبلا مالکیت بخشی از سهام این شرکت را که از سوی پدرش تاسیس شده در اختیار داشته، حال آن که آنها را سال ۲۰۱۰ میلادی و پیش از آغاز دوره نخست‌وزیری خود به قیمت ۴۲ هزار دلار فروخته است. به گزارش جام‌جم، در خبری دیگر در همین ارتباط روزنامه ایندیپندنت از افشای ابعاد جدیدتر این رسوایی خبر داده که دامن دیوید کامرون را بیشتر می‌گیرد. این روزنامه از مشارکت و دخالت دیگر نزدیکان نخست‌وزیر انگلیس در این رسوایی نیز خبر می‌دهد. سامانتا کامرون، همسر نخست‌وزیر و برخی دیگر از مشاوران و اعضای حزب وی از متهمانی محسوب می‌شوند که در این رسوایی مالی دخیل هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر