jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۳۶۰۴ ۲۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۶

پس از آن که پای رئیس جمهور آرژانتین نیز به رسوایی مشهور به "اوراق پاناما" کشیده شد، وی امروز (جمعه) به منظور پاسخگویی در خصوص این افشاگری به یک دادگاه مدنی می‌رود.

اسناد پاناما یک رئیس جمهور را به دادگاه کشاند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهوری آرژانتین که نام او هم در میان اسناد پاناما برجسته شده، به مردم کشورش قول داده بی‌گناهی‎اش را اثبات کند.

نام ماکری به عنوان مدیرعامل یک شرکت خارجی ثبت شده در باهاما در میان اسناد افشاء شده شرکت پانامایی "موساک فونسکا" ذکر شده است.

او روز پنجشنبه در برابر دوربین‌های تلویزیونی ارتکاب هرگونه خلافی را رد کرد و گفت، آماده است با هرگونه کمیته تحقیق و تفحصی در این رابطه به طور کامل همکاری کند.

ماکری در سخنانی در کاخ ریاست جمهوری گفت: می‌دانم که بعضی از شما در ارتباط با اتهامات مطرح شده به من و ارتباطش با اسناد پاناما نگرانید .می‌خواهم بگویم که من خونسردم و هر آنچه می‌دانستم به مقام‌ها گفته‌ام و چیزی برای پنهان کردن ندارم.

این اظهار نظر رئیس جمهوری آرژانتین پس از آن مطرح شد که از امروز تحقیقاتی در ارتباط با وجود نام آقای ماکری در میان اسناد پاناما در آرژانتین آغاز شد. روز پنجشنبه یک دادستان فدرال در آرژانتین تقاضای تحقیقات درباره فعالیتهای ماکری در ارتباط با اتهاماتی که علیه وی در قضیه "اوراق پاناما" مطرح شده را ارائه داد.

ماکری همچنین تاکید کرده که هیچ پولی بابت مدیرعاملی شرکت‌های خارجی دریافت نکرده و هیچ سهامی هم در مالکیت آنها ندارد.

اداره مالیات و اداره مبارزه با مفاسد اقتصادی آرژانتین موظف به رسیدگی در این رابطه هستند و بازرس فدریکو دلگادو گفت، تحقیقات او با نیت اطمینان حاصل کردن از این که رئیس جمهور آرژانتین "قربانی یک نیت بد" شده صورت می‌گیرد.

نخستین بار، یکی از روزنامه‌های آرژانتین پی برد که نام ماکری به عنوان مدیر عامل شرکت "فلگ تریدینگ" میان سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ در یک شرکت خارجی در پناهگاه مالیاتی باهاما ثبت شده است.

این در حالی است که ماکری هنگام قبول پست شهرداری بوئنوس آیرس در سال ۲۰۰۷ یا سوگند ریاست جمهوری در سال گذشته به مقام‌های قضایی و مالیاتی آرژانتین از سمتش در این شرکت حرفی نزده و اطلاعی نداده است.

با وجود این، دفتر رئیس جمهور آرژانتین اعلام کرده از آنجایی که ماکری هیچ پرداخت و دریافتی از این شرکت نداشته، نیازی برای اعلام آن به مقام‌ها وجود نداشته است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر