jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۳۵۷۵ ۲۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۳:۱۳

نزدیک شدن برنی سندرز، نامزد حزب دموکرات به رقیب خود هیلاری کلینتون باعث سخت‌تر شدن رقابت درون حزبی میان این دو نفر و تغییر ادبیات آنها شده است.

کلینتون و سندرز برای هم شمشیر را از رو بستند

به گزارش جام چم آنلاین به نقل از تسنیم ، برنی سندرز و هیلاری کلینتون به عنوان دو نامزد حزب دموکرات رقبات نزدیکی با یکدیگر دارند و همین مسئله باعث شده تا همانند نامزدهای حزب جمهوریخواه یکدیگر را هدف انتقاداتی سخت قرار دهند. اخیرا کلینتون در نیویورک سخنان سندرز را مضحک خواند و از سوی دیگر سندرز نیز با دفاع از صحبتهای خود اعلام کرد که کلینتون صلاحیت پست ریاست‌جمهوری را ندارد.

تشدید تنش میان این دو می‌تواند تاثیر زیادی بر محبوبیت آنها در دو ایالت مهم و پرجمعیت نیویورک و پنسیلوانیا داشته باشد زیرا مردم این دو منطقه باید به زودی از بین این دو نفر یکی را انتخاب کنند.

برنی ساندرز پیروز انتخابات ویسکانسن شد تا با ادامه نوار پیروزی‌هایش در چند هفته گذشته، امیدوار راهی انتخابات‌های مقدماتی در دو ایالت مهم نیویورک و پنسیلوانیا شود. به ویژه آن که، همزمان با اوج گرفتن رسوایی‌های مرتبط با اسناد پاناما، انتشار دوباره هشدارهای پیشین برنی ساندرز در زمینه سوء‌استفاده افراد متمول و قدرتمند از فرصت‌های پولشویی در پاناما، برایش یک ویژگی جدید در برابر دیگر کاندیداها فراهم کرده است.

با نزدیک شدن سندرز به کلینتون پس از پیروزی در ایالت ویسکانسین لحن انتقادات سندرز نیز شدیدتر شد و رقیب خود را فاقد صلاحیت لازم برای تصدی پست ریاست‌جمهوری معرفی کرد.

از سوی دیگر در بین حزب جمهوری‌خواه، تد کروز موفق شد با شکست دونالد ترامپ پیشگام، امید بیشتری برای نامزدی جمهوریخوهان در انتخابات ریاست‌جمهوری پاییز امسال به دست آورد.

با وجود این، هنوز هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ پیشتاز رقابت‌های مقدماتی انتخابات نوامبر امسال برای جانشینی باراک اوباما در کاخ‌سفید هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر