jamejamnashriyat
نشریات قاب کوچک کد خبر: ۸۹۳۳۵۹ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

نویسنده «زعفرانی» با اعتقاد بر این‌که این سریال تلویزیونی، آبرومندانه و موفق به سرانجام رسید و مخاطبان خوبی را در عید داشت‌، گفته است: با زعفرانی روزهای سخت و سنگینی را پشت سر گذاشتیم اما جای بسی خوشحالی دارد که ماحصل این تلاش و سختی بهتر دیده شدن کار بود و توانست مخاطبان سخت‌سلیقه را راضی کند و اگر هم نقصی داشته، امیدوارم مردم ببخشند.

سعید جلالی درباره اختلاف سلیقه‌ای که میان عوامل در زعفرانی وجود داشت، هم به ایسنا گفته است: اختلاف سلیقه اگر درخصوص بهبود کار باشد خیلی هم مفید است؛ البته پایان‌بندی قصه‌ها همیشه مورد اختلاف بوده و هر کسی نظری برای خود دارد، اما در نهایت همیشه نظر کارگردان ارجح‌تر است که نویسنده هم براساس آن جلو می‌رود. اختلاف سلیقه‌ای که من داشتم به سکانس‌هایی برمی‌گشت که کمتر آنها را دوست داشتم همان‌طور که در کارهای قبلی‌ام هم سکانس‌هایی بودند که زیاد آنها را دوست نداشتم که این اتفاق در کار ما طبیعی است و قرار نیست همه سکانس‌ها مرا راضی کند، بلکه رضایت مردم شرط است و من هم شخصا از کلیت کار راضی هستم. این نویسنده تصریح کرده است: معمولا اختلاف سلیقه بین عوامل، نویسنده‌، کارگردان و تهیه‌کننده همواره وجود دارد و اساسا در کارهای موفق سلایق کنار هم جمع می‌شوند و چکیده آن بیرون می‌آید که این می‌تواند ضامن بهتر شدن سریال باشد، اما به هر حال ادعا نمی‌کنیم کاری بی‌عیب و نقص ساخته‌ایم. همه کارها نقص دارند. معتقدم زعفرانی در میان سریال‌ها به لحاظ قصه‌ و پرداخت موقعیت‌ها مردم را راضی کرده است. وی با اشاره به این‌که این مجموعه قصه‌ای خودمانی داشت و به خاطر جنس قصه بیشتر به حال و هوای مردم نزدیک بود، خاطرنشان کرد: مخاطبان ایرانی همیشه ذائقه‌شان شرقی است و قصه دوست دارند، آن هم قصه‌های دراماتیک. زعفرانی هم به خاطر جنس قصه‌ای که داشت بیشتر به حال و هوای مخاطب نزدیک بود. او در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با اشاره به شرایط تولید کارهای مناسبتی یادآور شد: همواره تعریف کارهای مناسبتی با کارهایی که در طول سال ساخته می‌شود متفاوت است زمانی که نام کار مناسبتی به میان می‌آید بویژه عید اولین هدف سرگرمی است، اما به چه قیمتی؟ مخاطب ایرانی مدت‌هاست که سخت می‌خندد؛ بنابراین باید قصه خوب به مخاطب بدهیم و وقتی مخاطب قصه را پذیرفت آن موقع است که با آن ارتباط برقرار می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر