jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۹۳۲۹۱   ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۳:۱۵

گفت‌وگو با قدبلندترین ورزشکار جهان

مهرزاد: بوسنی رقیب اصلی ما در پارالمپیک است

مرتضی مهرزاد که در سال 88 به عنوان قدبلندترین شهروند ایرانی معرفی شد، حالا عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران است و با این تیم در رقابت‌های بین قاره‌ای شرکت کرده است. گفت‌وگوی جام‌جم با قدبلندترین ورزشکار دنیا را در ادامه می‌خوانید:

مهرزاد: بوسنی رقیب اصلی ما در پارالمپیک است

از این که به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران به جام بین قاره‌ای اعزام شدید باید خیلی خوشحال باشید، این طور نیست؟

بله، بسیار خوشحالم. این نخستین مسافرت خارجی من بود و به همراه تیم ملی والیبال نشسته در جام قهرمانان والیبال نشسته قاره‌ها بازی کردم. آنجا فهمیدم ورزش چقدر خوب است و باعث می‌شود انسان دنیا را بهتر بشناسد.

شما بهترین آبشارزن این رقابت‌ها شدید؛ این افتخار بزرگ چه احساسی برای شما به دنبال داشت؟

خیلی خوشحال شدم ولی در تیم ما همه خوب بودند و با کمک بازی‌های خوب هم‌تیمی‌هایم خوب آبشار می‌زدم. حس خیلی خوبی بود ولی این حس بیشتر یک حس جمعی بود.

بهترین بازیکن تیم ملی در این رقابت‌ها چه کسی بود؟

همه خوب بودند، واقعا نمی‌توانم بگویم چه کسی از همه بهتر بود.

پیشنهاد خارجی تیم‌های والیبال نشسته به شما صحت دارد؟

نمی دانم، کسی با من صحبت نکرده، اما اگر هم واقعیت داشته باشد نمی‌روم چون خارج از کشور راحت نیستم و می‌خواهم در شهر خودم زندگی کنم. من اهل امامرود چالوس هستم و به نظر من اینجا بهترین جای دنیاست.

در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها قوی‌ترین تیمی که مقابل شما قرار گرفت چه تیمی بود؟

برزیل. این تیم قبلا ایران را در رقابت‌های جهانی شکسته داده بود، اما این بار مقابل ایران شکست خورد. ما برای این که در پارالمپیک مدال بگیریم ابتدا باید به تیمی مثل بوسنی فکر کنیم سپس به برزیل. بوسنی رقیب اصلی ما در پارالمپیک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر