jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۲۸۰۶ ۱۷ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۷

زورگیران بی‌رحم را شناسایی کنید

طعمه قراردادن یک زن برای زورگیری و سرقت +عکس

پلیس تصاویر زورگیران خشن پایتخت را جهت شناسایی مالباختگان و قربانیان منتشر کرد.

طعمه قراردادن یک زن برای زورگیری و سرقت +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی وقوع سرقت هایی مشابه که طی آن افرادی تحت پوشش مأمور اقدام به زورگیری تحت پوشش مأمور کرده بودند ، موضوع در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

طعمه قراردادن یک زن برای زورگیری و سرقت

اظهارات تعدادی از شکات و مالباختگان حکایت از آن داشت که این افراد طی تماس با یک شماره تلفن همراه مشترک به شماره 423****0936 ، قصد ملاقات با خانمی جوان را در محدوده بزرگراه آیت الله کاشانی را داشتند اما در جریان ملاقات آنها با این خانم جوان، ناگهان سرنشینان دو نوع خودروی سواری مزدا 3 سفید و سوناتا مشکی، به آنها مراجعه نموده و خود را مأمور معرفی و در ادامه به بهانه ایجاد مزاحمت برای بانوان آنها را دستگیر و نهایتا اقدام به زورگیری از آنها کرده بودند .

یکی از مالباختگان که با مراجعه به کلانتری 140 باغ فیض اقدام به طرح شکایت کرده بود، به کارآگاهان گفت: چندی پیش، طی تماس با شماره تلفن همراه 423****0936 به صورت تلفنی با خانمی آشنا شدم. در همان تماس اول، با این خانم قرار ملاقات گذاشتم؛ قرار شد تا یکدیگر را در جایگاه پمپ بنزین بزرگراه شهید آیت الله کاشانی ملاقات نماییم؛ روز ملاقات این خانم جوان به محل قرار ملاقات آمد اما هنوز دقیقه ای از ملاقات ما نگذشته بود که یک دستگاه خودرو مزدا 3 سفید رنگ با دو سرنشین به ما نزدیک شد؛ سرنشنیان خودرو خودشان را مأمور معرفی کردند و در ادامه در خصوص ارتباط من با این خانم سؤال کردند که ناگهان خانم جوان عنوان کرد که من برای او مزاحمت ایجاد کرده ام. به بهانه ایجاد مزاحمت آنها مرا سوار ماشین خود کردند و در ادامه مرا تهدید به بازداشت و زندان کردند؛ نهایتا آنها پس از سرقت وجوه نقد همراه بنده و همچنین برداشت وجوه نقد داخل حساب های عابر بانک بنده (مجموعا مبلغ یک میلیون و 900 هزار تومان) مرا از ماشین پیاده کرده و از محل متواری شدند.

دستگیری متهمان در پمپ بنزین

با توجه به اطلاعات بدست آمده از تعدادی از شکات و مالباختگان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردندکه متهمین پرونده عمده سرقت های تحت پوشش خود را در محدوده بزرگراه آیت الله کاشانی و در نزدیکی پمپ بنزین این بزرگراه انجام می دهند لذا ضمن هماهنگی با کلانتری 140 باغ فیض، محل تردد متهمین تحت مراقبت نامحسوس کارآگاهان و مأمورین کلانتری 140 باغ فیض قرار گرفت.

سرانجام کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی و تیم تجسس کلانتری 140 موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سوناتا مشکی با دو سرنشین جوان شدند؛ خودرو مورد نظر تحت مراقبت پلیسی قرار گرفت تا نهایتا سرنشیان آن در زمان ارتکاب جرم و اقدام به زورگیری و جعل عنوان مأمور، بهمراه یک خانم جوان دستگیر و هر سه نفر آنها جهت ادامه تحقیقات به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

متهمین در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با آغاز تحقیقات از متهمین مشخص شد که دو برادر بنام های «سعید» و «مهدی» بهمراه همسر مهدی بنام «ناهید»، به شیوه طعمه گذاری اقدام به زورگیری و سرقت های تحت پوشش مأمور کرده اند.

بنا بر اعترافات صریح ناهید، آنها در طی یک سال گذشته اقدام به دهها زورگیری به شیوه و شگرد فوق داشته اند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که «مهدی» پیش از این شماره تلفن همراه 423****0936 را در میان کارگران فصلی و بویژه کارگران افاغنه پخش کرده و در ادامه زمانیکه افرادی با این شماره تماس می گرفتند، با برنامه ریزی از پیش انجام شده آنها را به محل ملاقات با ناهید در پمپ بنزین بزرگراه آیت الله کاشانی می کشاندند؛ در ادامه، مهدی و سعید با خودروهای مدل بالایی که سعید از محل کار خود در یک نمایشگاه فروش خودرو تهیه می کرد تحت عنوان مأمور و بازداشت افراد، طعمه های خود را سوار ماشین کرده و پس از زورگیری و سرقت تمامی وجوه نقد همراهشان آنها را در حاشیه بزرگراه از ماشین پیاده می کردند و اطمینان داشتند که این افراد در خصوص سرقت پول هایشان طرح شکایت نخواهند کرد.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأکید بر این موضوع که در این پرونده صرفا به ارتکاب جرایم متهمین رسیدگی می شود، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر سه متهم از سوی دادیار محترم شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر