jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۱۹۴۰ ۱۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برقراری امنیت و استقبال خوب مردم از اعزام به عتبات عالیات، ظرفیت اعزام به سامرا دو برابر شده و کل اعزام‌ها نیز ۸۵ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش فارس، سعید اوحدی افزود: تجربه ایام نوروز 95 نشان داد که ما می‌توانیم ظرفیت اعزام‌ها را نسبت به گذشته 85 درصد افزایش دهیم؛ زیرا در این مدت توانستیم حدود روزانه 130 کاروان به عتبات عالیات اعزام کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به محدودیت‌های اعزام‌ها توضیح داد: در دو مورد ما امسال در اعزام‌های نوروزی دچار محدودیت بودیم که اولین آن بازمی‌گردد به تعداد محدود مراکز اقامتی بخصوص در شهر نجف و دومین آن مربوط می‌شود به محدودیت‌ امکانات هوایی.

وی با بیان این که این محدودیت‌ها اجازه نمی‌دهد بیش از 85 درصد به ظرفیت اعزام‌ها بیفزاییم، افزود: امسال استقبال مردم از سفر هوایی بیشتر بود، به طوری که 60 درصد اعزام‌ها به صورت هوایی انجام گرفت؛ درحالی که سال گذشته اعزام‌های هوایی 40 درصد بود. ما برای امسال درخواست پروازهای بیشتری داشتیم، اما ترافیک هوایی و ظرفیت فرودگاه امام اجازه نداد پروازهای بیشتری صورت بگیرد.

۱۲۳هزار زائر ایرانی

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام زائران کشورمان در ایام نوروز به عتبات عالیات گفت: حدود ۱۲۳ هزار نفر در ایام نوروز به عتبات عالیات رهسپار شدند که این میزان نسبت به قبل افزایش داشت.

به گزارش تسنیم، محسن نظافتی درباره آخرین وضع اعزام‌های نوروزی و پس از آن اظهارکرد: مهلت عتبات نوروزی امروز، 15 فروردین به پایان می‌رسد و در این دوره شاهد افزایش دو برابری تعداد زائران بودیم.

وی ادامه داد: در این دوره از سفرهای عتبات نیز شاهد افزایش اعزام زائران به سامرا بودیم و امکانات لازم از لحاظ امنیتی برای زائران فراهم آمد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت؛ البته پیشتر چنین امکانی فراهم نبود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر