jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۱۷۷۵   ۱۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۴۶

هواپیمایی ایرفرانس قرار است تا دو هفته دیگر پروازهای خود را در مسیر پاریس - تهران و بالعکس از سر بگیرد .

پرواز ایر فرانس به تهران تا آخر فروردین/ حاشیه سازی مهمانداران

به گزارش جام جم آنلاین ، تارنمای هفته نامه فرانسوی «لِکسپرس»، مقامات شرکت هواپیمایی ایرفرانس از مساله از سر گیری پروازهای پاریس- تهران از 17 آوریل (29 فروردین) و سود آن برای شرکت خشنودند، اما این خبر نارضایتی برخی مهمانداران این شرکت را به همراه داشته است.
نشریه فرانسوی نوشت: از سرگیری فعالیت این خط پروازی پس از هشت سال، خبری «فوق العاده» برای ایرفرانس قلمداد می شود .

«فرانسوآز رودولفی» (Françoise Redolfi) معاون دبیر یک اتحادیه صنفی کارکنان ایرفرانس موسوم به «یوناک پ ان س» (Unsa PNC)، اعلام کرد: مدیریت شرکت هواپیمایی اعلام کرده که مهمانداران که پیشتر برای انتخاب دامن یا شلوار برای یونیفورم پروازی خود مختار بودند، برای پرواز پاریس – تهران باید کت بلند و شلوار بپوشند و در خروج از هواپیما موهای خود را نیز بپوشانند.

«فلور ارریگی» (Flore Arrighi) رئیس اتحادیه ناوگان هوایی غیرنظامی فرانسه (یوناک) در این باره گفت: ما نمی توانیم در مورد حجاب در ایران قضاوت کنیم.

وی افزود: مهمانداران باید حق داشته باشند که بدون ایجاد خلل در برنامه کاری، کسر از حقوق و درج در پرونده، این ماموریت (پرواز پاریس- تهران) را نپذیرند.

ایرفرانس اما سه نکته را در مورد طرح یونیفورم خود یادآوری کرده است؛ نخست آن که قوانین ایران در مورد همه خطوط پروازی که به این کشور می روند اجرا می شود؛ دوم، شرایط اجرای بند «ال 1121-2» مربوط به قانون کار فرانسه مبنی بر ممنوعیت اقدامی که مغایر آزادی های فردی باشد، در این مورد صدق نمی کند و سوم آن که این قوانین پیش از توقف پروازهای این خط هوایی به تهران در سال 2008 میلادی، اجرا می شده است و بنابراین چیز جدیدی نیست.

این گزارش در پایان آورده است: مذاکره میان مهمانداران و مدیران ایرفرانس در جریان است و تصمیم نهایی باید تا ابتدای هفته آینده اتخاذ شود. یوناک در نظر دارد در این فاصله به «لورانس روسینیول» (Laurence Rossignol) وزیر حقوق زنان در مورد تصمیم ایرفرانس، هشدار دهد.

منبع :ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر