jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۰۵۱۶   ۲۹ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۰

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هر 24 ساعت شبانه‌روز 100 فروند شناور سپاه در خلیج‌ فارس حضور دارند گفت: آمریکایی‌ها در خلیج فارس هر طرفی را که نگاه کنند، شناورهای ما را خواهند دید.

آمریکایی‌ها در خلیج فارس هر طرفی را که نگاه کنند شناورهای سپاه را خواهند دید

به گزارش جام جم آنلاین ، سردار علی فدوی امروز در برنامه «آخرین لحظه، اولین پیمان» در خیمه گلستان شهدای اصفهان در جمع هزاران نفر از مردم خوراسگان، اظهار کرد: در فلسفه و محاسبات غرب و در رأس آن‌ها شیطان بزرگ، خدا، پیامبر، ائمه اطهار و شهید و شهادت و نقش آن وجود ندارد و فهم درستی از این مسائل ندارند.

وی با بیان اینکه آمریکا زبان زور را می‌فهمد و بر همین مبنا نیز اعمال سیاست کرده و می‌گویند همه باید مطابق خواسته و میل ما عمل کنند، خاطرنشان کرد: دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران، لحظه‌ای فروکش نکرده است و هر روز نیز بیشتر می‌شود که ماهیت آن سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیست بلکه حق و باطل است که هیچ‌گاه این دو مقوله در کنار هم قرار نمی‌گیرند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: شیطان بزرگ‌ سال‌هاست به این نتیجه رسیده که هر اقدامی علیه انقلاب اسلامی، زیانش بیشتر از نفعش خواهد بود و به همین دلیل جرأت نمی‌کنند اقدامی صورت بدهند که این مسئله نشان‌دهنده قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی است که هر روز نیز بیشتر می‌شود.

وی یادآور شد: قدرت امروز انقلاب اسلامی با 37 سال قبل قابل‌ مقایسه نیست و وعده الهی محقق شده است، تا جایی که غربی‌ها دلیل شکستشان در سوریه، لبنان و یمن را پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده‌اند.

سردار فدوی با اشاره به روند دستگیری تفنگداران آمریکایی نیز گفت: حکم یک دادگاه محلی بر سر مناقشه یک شرکت خصوصی ایران با شرکت مرسک که بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی دنیا است جریمه 11 میلیارد تومانی این شرکت بود اما در پی عدم تمکین شرکت مرسک برای پرداخت جریمه، این دادگاه محلی حکم کرد که از نخستین کشتی این شرکت که وارد خلیج‌ فارس شود، میزان خسارت تعیین‌ شده دریافت شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این حکم را به واحدهای عملیاتی ابلاغ کردیم و یک‌روز پس از ابلاغ حکم نیز، نخستین کشتی این شرکت با پرچم آمریکا در وسط تنگه هرمز مشاهده شد که از سوی تعدادی ناوشکن آمریکایی، شناگر و هواپیمای با سرنشین و بدون سرنشین پشتیبانی می‌شد اما سه شناور کلاس عاشورا نیروی دریایی سپاه، این کشتی را گرفته و به بندرعباس بردند اما ناو آمریکایی قصد دخالت داشت که شناورهای ما تحکم کردند که موضوع حقوقی است و نباید دخالت کنند.

وی تصریح کرد: در دنیا هیچ‌کسی جرأت ندارد خلاف روال آمریکا حرکت کند و هیچ کشوری نمی‌تواند به هر دلیلی، به شناور و به کشتی که پرچم آمریکا بر بالای آن نصب‌ شده باشد چپ نگاه کند، فقط جمهوری اسلامی ایران است که در این رابطه می‌تواند اعمال قدرت و اعمال حاکمیت کند.

امام راحل یک‌لحظه هم قدرت آمریکا را به رسمیت نشناخت

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا در خلیج‌ فارس با تناقض بسیار عجیبی درگیر شده است، تصریح کرد: بودن آمریکا در خلیج‌ فارس، به معنای ادامه حیات آن‌هاست، نه صرفاً به خاطر تأمین انرژی، بلکه برای کنترل انرژی است، در واقع برای ادامه سلطه بر دنیا و مهم‌تر اینکه برای جلوگیری از سلطه متقابل دنیا بر خودش نیازمند خلیج‌ فارس است.

فدوی ادامه داد: از سوی دیگر، احساس لحظه‌ای تمام شناورهای آمریکایی، مشابه فردی است که برای اعدام سینه دیوار بگذارند و جوخه آتش در این‌ طرف نشسته باشد.

وی با بیان اینکه در هر 24 ساعت شبانه‌روز 100 فروند شناور سپاه در خلیج‌ فارس حضور دارند و آمریکایی‌ها هر طرفی را که نگاه کنند، شناورهای ما را خواهند دید، افزود: در همین ماجرای دستگیری تفنگداران آمریکایی، ظرف مدت 40 دقیقه احساس کردند که ابرقدرت هستند و می‌توانند صحبت‌هایی را بیان کنند اما سریع به آن‌ها فهمانده شد به‌ مثابه فردی کنار دیوار هستند و جوخه آتش آماده است، رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا هم این مسئله را فهمیدند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان گفت: از سال 42 که نهضت امام خمینی (ره) آغاز شد، یک کلمه از امام نشنیده‌ایم که برای لحظه‌ای قدرت آمریکا را به رسمیت شناخته باشد اما در مواقعی صحبت‌هایی را از برخی افراد می‌شنویم که از قدرت انقلاب اسلامی غافل شده و مظاهر قدرت آمریکا را می‌بینند.

مردم شهیدپرور و ولایتمدار خوراسگان در آستانه سال جدید با اجرای ویژه‌برنامه معنوی عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدا تحت عنوان «آخرین لحظه، اولین پیمان» یاد و خاطره شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی را گرامی داشته و با آرمان‌های امام، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر