سنگ اندازی آمریکا در لغو تحریم های ایران؛

وزیر خزانه داری آمریکا : ایران همچنان تحریم است

وزیر خزانه‎داری آمریکا: برای تحریم ایران تلاش می‎کنیم

وزیر خزانه داری آمریکا گفت: اعمال تحریم بر ایران و کره شمالی و شفاف سازی مالی جهانی اولویت های آمریکاست.
کد خبر: ۸۹۰۳۸۴
وزیر خزانه‎داری آمریکا: برای تحریم ایران تلاش می‎کنیم

به گزارش جام جم آنلاین ، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد: واشنگتن برای نابودی منابع مالی داعش، اعمال تحریم بر ایران و کره شمالی و نیز شفاف سازی مالی جهانی تلاش می کند.

جاکوب لو در جلسه استماع بودجه این کشور در مجلس نمایندگان با بیان این که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما آمریکا شاهد بهبود اقتصادی پایدار و کاهش غیر منتظره کسری بودجه فدرال بوده است، گفت اما هنوز کارهای زیادی باقی مانده است که باید انجام شود.

در متن سخنرانی لو که در پایگاه اینترنتی کمیته اعتبارات مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شده آمده است: در لایحه بودجه به سرمایه گذاری به اولویت های امنیت ملی و داخلی توجه زیادی شده است.

به گفته وزیر خزانه داری آمریکا، سرمایه گذاری برای ایجاد امنیت سایبری یکی از مهمترین چالش‌ هایی است که این وزارتخانه و آمریکا با آن مواجه هستند.

لو در بخش دیگری از سخنانش که به سرمایه گذاری در زمینه امنیت ملی و حفاظت از نظام مالی مربوط می شد گفت جمع آوری اطلاعات مالی وزارت خزانه داری، سیاست تحریم ها و برخی اقدامات اجرایی از منافع امنیت ملی آمریکا حمایت و به حراست از نظام مالی در برابر سوء استفاده های غیر قانونی کمک می کند.

در بودجه پیشنهادی 117 میلیون دلار برای دفتر تروریسم و جاسوسی مالی در نظر گرفته شده است تا برای نظارت و ساماندهی اقدامات خزانه داری در زمینه جمع آوری اطلاعات، اجرا و تحریم های اقتصادی به کار گیرد.

به گفته لو، این پیشنهاد نشان دهنده تداوم تلاش های وزارت خزانه داری در زمینه مبارزه با کشورهای یاغی، حامیان اقدامات تروریستی، پولشویی، قاچاق مواد مخدر و دیگر خطراتی است که امنیت آمریکا را تهدید می کند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها