«شکرآباد» میزبان نوروزی مخاطبان شبکه نسیم

مجموعه شکرآباد (شهر گمشده) به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی در شهرک سینمایی غزالی تصویربرداری می‌شود و سیاوش مفیدی، یزدان فتوحی و دیگر بازیگران این اثر مشغول بازی هستند. این مجموعه ایام نوروز از شبکه نسیم پخش می‌شود.
کد خبر: ۸۹۰۲۲۲

مسعود انتظاری، مجری طرح مجموعه شکرآباد (شهر گمشده) درباره روند تولید این اثر به جام‌جم گفت: دی‌ماه برای طرح این مجموعه با سازمان صدا و سیما به نتیجه رسیدیم و بعد از آن شهاب عباسی در مقام نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان شروع به نگارش مجموعه کرد. اواسط بهمن‌ماه پیش‌تولید را شروع کردیم و اسفندماه کلید زدیم.

دکورهای شهرک غزالی

وی با اشاره به دکورهای این مجموعه در شهرک سینمایی غزالی عنوان کرد: از دکورهای شهرک بعد از بازسازی و مرمت برای تصویربرداری این اثر استفاده کردیم و ضبط همچنان ادامه دارد. مجموعه شکرآباد (شهر گمشده) در 13 قسمت 30 دقیقه‌ای برای ایام نوروز آماده می‌شود. امیدواریم بتوانیم مخاطبان شبکه نسیم را در این ایام با پخش این اثر سرگرم کنیم. ساختار مجموعه به این ترتیب است که بخشی از قصه در زمان حال می‌گذرد و بخشی دیگر در گذشته. این مجری طرح درباره بازیگران این مجموعه تصریح کرد: در این اثر سیاوش مفیدی، یزدان فتوحی، حامد تهرانی، فاطمه هاشمی، مونا فرجاد، مختار سائقی، کیوان ملک‌مطیعی، مرتضی رستمی، میثم رستگاری، بهشاد مختاری، افشین قدیمی، فرشته ترابی، سیدرضا حسینی و علی ابوالحسنی به ایفای نقش‌ می‌پردازند.

انتظاری هدف از تولید مجموعه شکرآباد (شهر گمشده) را نقد رفتارهای اجتماعی ذکر کرد و افزود: این مجموعه با زبان طنز به ناهنجاری‌های اجتماعی می‌پردازد. به هیچ وجه اغراق نکردیم و طنز موقعیت است. ضمن این‌که بازی‌ها روان و ساده است. تلاش می‌کنیم مخاطبان با تماشای مجموعه شکرآباد (شهر گمشده) لبخند به لب‌هایشان بیاید.داستان این مجموعه درباره یک گروه باستان‌شناسی است که در اثر اتفاقی به زمان گذشته می‌روند. سیاوش مفیدی نقش پروفسور باستان‌شناسی به نام شهروز را بازی می‌کند. او در سری اول سریال شکرآباد به عنوان بازیگر حضور نداشت، بلکه بازیگردان کار بود.

سرگرم کردن مخاطب

شهاب عباسی، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه شکرآباد (شهر گمشده) درباره تولید این اثر به جام‌جم گفت: با توافق صورت گرفته با شبکه نسیم قرار شد یک کار عیدانه برای مخاطبان بسازیم که هم سرگرم‌کننده باشد و هم این که مخاطب را به تامل و فکر وادار کند. این مجموعه کاملاً مستقل است و با سری اول خیلی تفاوت دارد. در واقع می‌توانم بگویم ما فقط فضای سری اول شکرآباد را قرض گرفتیم و بعد یک مجموعه مستقل ساختیم. نگارش این مجموعه هم دو ماه طول کشید و همچنان با ضبط ادامه دارد.

وی ادامه داد: مجموعه کمدی شکرآباد (شهر گمشده) به موضوعات اجتماعی از جمله آلودگی هوا، ازدواج و ... می‌پردازد و تلاش می‌کنیم مخاطبان را در نوروز سرگرم کنیم. در واقع روی موضوعاتی کار می‌کنیم که شبکه هم بر آن تاکید داشت. وی درباره پذیرش بازی در این مجموعه توضیح داد: راستش فضای این مجموعه خیلی متفاوت است و کاملاً با فصل اول فرق دارد، حتی می‌توان گفت یک مجموعه مستقل است. من در این مجموعه هم نقش پروفسور شهروز را در زمان حال دارم و هم به عنوان راوی قصه ایفای نقش می‌کنم.

فاطمه عودباشی

رادیو و تلویزیون

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها