jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۸۹۸۴۴   ۲۵ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۱

نتایج حیرت‌انگیز آزمایش‌ها نشان داد

درمان سرطان با فناوری نانو

نتایج تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که روش جدید درمان سرطان با استفاده از فناوری نانو نتایج «حیرت انگیز» در آزمایش روی موش‌ها داشته است.

درمان سرطان با فناوری نانو

به گزارش جام جم آنلاین ، آزمایش‌های اخیر گروهی از محققان، به نتایج حیرت‌انگیزی در رابطه با استفاده از فناوری نانو در درمان سرطان رسیده است.

دانشمندان بر این باورند که پس از آزمایش موفقیت‌آمیز روی موش‌های آزمایشگاهی، این روش می‌تواند برای درمان سرطان «متاستاتیک» ریه‌ها و کبد در انسان به کار رود.

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهند که روش درمان جدید سرطان با استفاده از فناوری نانو نتایج «حیرت انگیز» در آزمایش روی موش‌ها داشته است.

سرطان «متاستاتیک» ریه‌ها و کبد، دو علت اصلی مرگ و میر طیف گسترده‌ای از بیماران مبتلا به این نوع از سرطان علاج‌ناپذیر است که به سرعت در سراسر بدن افراد مبتلا گسترش می‌یابند.

محققان روشی ارائه کرده‌اند که در آن داروهای ضدسرطان با استفاده از یک «مولد نانوذرات» به اندام‌های حیاتی می‌رسند و می‌توانند توانایی «تومورهای سرطانی» را در افزایش مقاومت در برابر داروها دور بزند.

آزمایش بر روی موش های مبتلا به «سرطان پستان» غیر قابل‌ درمان که به ریه ها نیز گسترش می‌یابد نشان می‌دهد که بیماری نیمی از آنها به طور موثر پس از هشت ماه درمان شده است؛ این معادل 24 سال بقای طولانی‌مدت در انسان است.

اگر این یافته‌ها توسط محققان دیگر تکرار شود، یک نقطه عطف جدید در درمان سرطان خواهد بود؛ یعنی در آینده نزدیک تنها چند هفته پس از اینکه در ایمونولوژی سرطان پیشرفت مشاهده شد، سیستم دفاعی ایمنی بدن قادر خواهد بود به تومور حمله کند و از گسترش آن جلوگیری کند.

آخرین مرحله درمان در این روش، تزریق یک داروی ضدسرطان به بیمار است که با مواد سیلیکونی متخلخل جذب شده است.

پس از تزریق این دارو به جریان خون، مواد به محل «تومور» می‌روند که در آنجا «سیلیکون» به روند تجزیه سلول‌های سرطانی کمک می‌کند.

«مائورو فراری»(Mauro Ferrari)، دانشمندی که کار او در «موسسه تحقیقات متدیست هوستون» در تگزاس، منجر به این نتیجه شگفت‌آور شده است، گفت: نتایج این آزمایش بر روی موش آزمایشگاهی نتایج بی‌سابقه بالینی نشان داد و اوایل سال آینده این آزمایش برای اولین بار روی انسان انجام خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها