jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۸۵۶۶۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۸

نرخ بلیت نوروزی اتوبوس در راستای جبران تردد یکسر خالی ناوگان، برای تاریخ‌های ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۲۰ فروردین ۹۵ بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز

به گزارش جام جم آنلاین ، پیش‌ فروش‌ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز امسال از فردا 11 اسفند به صورت اینترنتی آغاز می‌شود.

همچنین پیش‌فروش حضوری نیز از طریق دفاتر فروش سطح شهر و نمایندگی‌‌های شرکت‌ها در پایانه‌های اتوبوس‌رانی از 18 اسفند‌ماه آغاز خواهد شد.

‌طرح نوروزی سیستم حمل و نقل جاده‌ای از 25 اسفند سال جاری آغاز خواهد شد و تا 15 فروردین سال 95 ادامه خواهد یافت.

‌‌متقاضیان می‌توانند جهت تهیه بلیت اینترنتی به نشانی‌ها www.payaneh.ir و www.irsafar.com و www.payaneha.com و همچنین سایر سایت‌های استانی و سایت‌های اختصاصی شرکت‌های حمل و نقل مسافر مراجعه کنند‌.

‌پیش‌ فروش بلیت حضوری در محل پایانه‌های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت و در صورت نیاز با دایر کردن تعداد مناسبی از دفاتر متمرکز در سطح شهر و تعیین ساعات کار مناسب و کافی برای آنها، انجام می‌شود.

بنا بر این گزارش، در سال جاری نیز همانند سال‌های گذشته در راستای جبران تردد یکسر خالی، قیمت بلیت‌ها‌ برای تاریخ‌های ‌25 اسفند امسال تا 20 فروردین سال آینده، بین 25 تا 30 درصد افزایش می‌یابد و پس از آن نرخ‌ها باید به حالت قبلی خود برگردد.

طبق گفته رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، هماهنگی با نهادهای دست‌اندرکار به ویژه پلیس راه در خصوص مواردی همچون کنترل شرایط لازم برای رانندگان، کنترل استانداردهای فنی وسایل‌ نقلیه به‌ویژه ناوگان کمکی، نظارت بر جلوگیری از پیاده کردن مسافران در اطراف پایانه‌ها و تسهیل جریان ترافیکی جاده‌ها ‌انجام شده است.

داوود کشاورزیان اظهار داشت: ‌مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز در راستای مدیریت ترافیک جاده‌ای و اطلاع‌رسانی آنلاین در اختیار مسافران خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ‌دفاتر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایانه‌ها امسال همانند سال‌های گذشته حضور فعال خواهند داشت‌.

وی همچنین از آماده‌سازی محورهای جاده‌ای قبل از شروع سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: لکه‌گیری، درزگیری و اجرای روکش‌های موضعی رویه‌هایی که در اثر عملیات راهداری زمستانی و پاشیدن شن و نمک دچار فرسایش و خرابی شده‌اند، پاکسازی سطح راه‌ها و آبروی پل‌ها از شن و ماسه باقیمانده از عملیات راهداری زمستانی و بهره‌برداری از پروژه‌های تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح و باندهای سبقت در گردنه‌ها، برخی کار‌هایی است که در راستای آماده‌سازی جاده‌ها قبل از نوروز انجام شده و یا در حال انجام شدن است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: ساماندهی علایم افقی، عمودی و تجهیزات ایمنی در راه‌ها از جمله اصلاح، تکمیل و نصب تابلوهای کیلومتر‌شمار و اطلاعاتی، تابلوهای محدودیت سرعت و هشداردهنده، جمع‌آوری تابلوهای اضافی و معیوب، نصب، مرمت و رنگ‌آمیزی گاردریل‌های آسیب‌دیده، شستشو و پاکسازی علایم و گاردریل‌ها، احیاء‌ خط‌کشی‌ راه‌ها، بازبینی و نگهداری چراغ‌های روشنایی تونل‌ها و راه‌ها، فعال‌سازی تابلوی‌های پیام متغیر خبری VMS به منظور اطلاع‌رسانی از وضعیت راه‌ها و درج پیام‌های ایمنی، از دیگر اقدامات برای آماده‌ سازی محور‌ها است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر