jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۸۵۶۴۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۷

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: شب گذشته گشت‌های بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران به همراه سازمان تعزیرات حکومتی چند مورد میوه قاچاق که بیشتر، میوه های تابستانی از قبیل لیموترش از پاکستان و آلوی سیاه از ترکیه بود را در میدان میوه‌و تره بار کشف و ضبط کردند.

جاسازی نارنگی پاکستانی در سبد میوه‌های ایرانی

به گزارش جام جم آنلاین ،سید محسن محمودی اظهار کرد: با توجه به اینکه این روزها برخورد و نظارت در رابطه با عرضه میوه‌های قاچاق افزایش یافته است، شب گذشته با همکاری بازرسان مربوطه میوه‌های قاچاقی که در سردخانه غرفه‌های میدان میوه و تره بار جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه نظارت بر مبادی ورودی میدان مرکزی میوه و تره بار نیز افزایش یافته است، گفت: بخشی از دلالان و واسطه ها در بیرون از میادین فعالیت می‌کنند که در این زمینه نیز بازرسی ها افزایش یافته است.

رییس اتحادیه بارفروشان در گفت‌وگو با ایسنا،در عین حال بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که در بحث میوه قاچاق باید به آن توجه کرد تغییر بسته بندی این میوه هاست؛ به عنوان مثال به تازگی متوجه شده ایم که در برخی مراکز عرضه، نارنگی های پاکستانی در سبدهای ایرانی قرار داده شدند که کسی تشخیص ندهد آن ها قاچاق هستند.

محمودی همچنین تاکید کرد: همانطور که بارها تاکید کردم باید به بحث میوه های قاچاق در مبادی ورودی کشور توجه شود چون بعد از ورود، پراکنده می‌شوند و تشخیص قاچاق بودن و شناسایی آن ها بسیار مشکل خواهد بود.

وی ادامه داد: جلوگیری و دقت بیشتر در مبادی ورودی کشور از مهم ترین راهکارهای مبارزه با قاچاق در هر حوزه ای از جمله میوه محسوب می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر