تومور بزرگی به اندازه یک توپ فوتبال که روی گردن یک مرد ۶۳ ساله رشد کرده بود و مانع از چرخاندن گردنش می‌شد، طی یک عمل جراحی موفقیت‌آمیز خارج شد.
کد خبر: ۸۸۵۶۳۴
توموری به اندازه توپ فوتبال + عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، یک تومور ۲ کیلویی که سال‌ها روی گردن مردی جا خوش کرده بود و درد ناشی از آن، به شانه‌ها منتقل می‌شد باعث شد وی سرانجام در بیمارستان بستری شود تا از توموری به اندازه توپ فوتبال نجات یابد.

او تنها در ناحیه چپ بدن که تومور قرار داشت، احساس درد و سوزن‌سوزن شدن می‌کرد و علامت دیگری نداشت.

پزشکان در معایناتی که روی این مورد انجام دادند، متوجه شدند این تومور نرم و متراکم است.

آنها توانستند در فرآیند یک عمل جراحی، بدون آسیب رساندن به عصب یا ماهیچه، تومور را با موفقیت خارج کنند و پوست اضافه‌ای را که در این ناحیه از گردن به دنبال بزرگ شدن بیش از حد تومور رشد کرده بود، جدا کنند.
به گفته پزشکان، هیچ گونه آسیب خارجی به پوست وارد نشده و از این رو، این مرد به هیچ جراحی پلاستیکی برای ترمیم پوست نیاز ندارد. طول این تومور ۳۰ سانتی‌متر و پهنای آن ۲۰ سانتی‌متر بود.آزمایش‌هایی که روی این تومور انجام شد نشان می‌دهد این یک تومور خوش‌خیم متشکل از سلول‌های چربی بود که به آن «لیپوما» می‌گویند.

این نوع تومورها ممکن است در هر نقطه‌ای از بدن تشکیل شوند ولی معمولا در ناحیه نیم‌تنه و بازوها و بیشتر در افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله شکل می‌گیرند و اغلب بدون درد، نرم و کوچک هستند.

این تومورها در بیشتر مواقع تا یک سانتی‌متر طول دارند ولی می‌تواند تا بیش از ۱۰ سانتی‌متر نیز رشد کند. معمول‌ترین روش درمان این قبیل تومورها، عمل جراحی یا لیپوساکشن آن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها