شیوع دیابت در سالمندان بالای 60 سال افزایش یافته است و بر اساس آمار فدراسیون بین‌المللی دیابت (IDF) جمعیت دیابتی‌های بالای 65 سال در سال 2013 میلادی در سراسر جهان حدود 19 درصد اعلام شد.
کد خبر: ۸۸۲۲۱۰
19 درصد سالمندان جهان دیابت دارند

به گزارش جام جم آنلاین ، در بررسی های صورت گرفته در سال 2011 میلادی در کشور آمریکا 33 درصد افراد بالای 65 سال مبتلا به دیابت بودند که این میزان روز به روز در حال افزایش است.

همچنین تحقیقات به عمل آمده در هند حاکی از آن است که حدودا در این کشور 30 درصد افراد بالغ از بیماری دیابت رنج می برند و با محدودیت هایی در زندگی مواجه هستند.

نتایج بررسی های انجام شده توسط این انجمن در شرق تهران نشان می دهد که شیوع دیابت و اختلال تحمل گلوکز در افراد بالای 60 سال در مردان 26.2 و در زنان بالای 20 درصد است و این تحقیقات علمی توسط پژوهشکده غدد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد.

در بررسی های صورت گرفته شیوع دیابت در افراد بالای 60 سال در شهر ایلام 17.4 درصد است که این تحقیقات نشان می دهد در جامعه ایران پیر شدن روند رو به افزایشی داشته است و این افزایش روند دیابت در میان سالمندان در حال است که جمعیت ایران نیز در حال افزایش است بنابراین می توان نتیجه گیری کرد متاسفانه سالمندان در این دوره با چالش های درمانی زیادی روبه رو هستند و مهم تر اینکه هزینه های هنگفتی ناشی از عوارض ابتلا به دیابت را متحمل خواهند شد.

انجمن دیابت در طی 26 سال فعالیت و ارائه خدمات به سالمندان و افراد مبتلا به دیابت اساس درمان دیابت را آموزش قرار داده و معتقد است آموزش درست همان پیشگیری است.

منبع: شبکه مجازی آستان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها