پرونده شاه مجازی مازندران که جنجالی‌ترین متهم خط خطی‌های تلگرامی است، وارد مرحله تازه‌ای شد.
کد خبر: ۸۷۹۹۰۷
ابهام در اتهام محاربه شاه مجازی مازندران

به گزارش جام جم آنلاین ، بازپرس دادسرای بابل با صدور عدم صلاحیت، پرونده را به دادسرای جویبار ارجاع داد. این اقدام در حالی صورت گرفت که دادستان بابل اصرار بر کیفرخواست محاربه با مجازات اعدام برای «محمود» معروف به شاه مازندران داشت و دادستان ساری چنین جرایمی را متناسب با اتهام افساد فی‌الارض نشناخته بود. از این رو با توجه به اینکه پرونده شاه مجازی مازندران دیگر در زیرمجموعه دادستان بابل نیست، به نظر می‌رسد این مرد مخوف از اتهام سنگین محاربه نجات یافته است و جرایمش در قالب آدم‌ربایی و رفتار خشن به همراه قدرت‌نمایی مجازی تحت رسیدگی قرار می‌گیرد.

بر اساس این پرونده، شاه مجازی مازندران بعد از انتشار فیلمی از رفتار خشن او در شبکه تلگرام که یکی از رقبایش را گروگان گرفته و شکنجه می‌داد، تحت تعقیب گرفته شد.

محمود با اطلاع از تلاش پلیس برای بازداشت وی، به تهران و کرج گریخت تا اینکه سرانجام بعد از یک هفته زندگی پنهانی وقتی به روستایی در بابل برگشت از سوی پلیس بازداشت شد.

این در حالی بود که دادستان بابل در مصاحبه با رسانه‌ها از صدور کیفرخواست محاربه خبر داده بود. در همین حال دادستان مرکز استان مازندران نیز در همان ایام مصاحبه‌هایی داشته و بدون اشاره به محارب بودن، برخورد شدید قانونی را خواستار شده بود.

بر اساس این گزارش، بلافاصله با بازداشت شاه مجازی مازندران، تصاویر وی در رسانه‌های مختلف و در سطح گسترده انتشار یافت اما روز بعد از آن بود که بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده با اعلام اینکه اتهام رخ داده درباره این مرد قوی‌هیکل در جویبار رخ داده است، با صدور عدم صلاحیت، رسیدگی به آن را به دادسرای جویبار ارجاع داد.

شاه مازندران در بازجویی‌ها عنوان داشته گروگانی که در فیلم هدف ضربات بدنه قمه قرار گرفته بود از رقبای وی بوده است.

وی گفت: وقتی به همراه دوستانم از سفری در حال بازگشت به بابل بودم این مرد با تفنگ شکاری روبه‌رویم سبز شد و به سمت من شلیک کرد اما به خاطر گیر کردن گلوله زنده ماندم و بعد او را گرفته و به ویلایی در جویبار بردم و آن فیلم را تنها برای ترساندن رقبایم انتشار دادم و با مردم عادی کاری نداشته‌ام.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ش
-
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
۰
۰
ما در كشور قانون داریم ولی اجرا كننده قانون نداریم حمل سلاح سرد و رعب و وحشت در قانون حكمش اعدام بود ولی متاسفانه این اقا بعداز چند روز میاد بیرون روز از نو روزی از نو ...
لیلا
-
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
۰
۰
اولا شاه نیست وسوسكه .دوما اگه اعدام بشه هم شرش از زمین كم میشه هم باعث عبرت بقیه میشه .اگه ازاد بشه هم به خودش وهم به بقیه میگه هر كاری دلت خواست انجام بده بدزد بكش ببر /چون هیج مجازاتی در كار نیست /توبه گرگ مرگه/اعدامش كنید فقط اعدام
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها