بنابر اعلام وزیران خارجه و تجارت کانادا

کانادا تحریم های ایران را لغو کرد

وزیران خارجه و تجارت بین المللی کانادا ضمن ترمیم قانون اقدام های اقتصادی خاص ، تحریم های اقتصادی این کشور علیه ایران را لغو و اعلام کردند کانادا تمایل دارد روابط خود را با ایران از سر بگیرد.
کد خبر: ۸۷۹۳۷۹
کانادا تحریم های ایران را لغو کرد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از پایگاه اینترنتی دولت کانادا ،استفان دیون وزیر خارجه کانادا گفت:«کانادا تحریم ها علیه ایران را لغو کرد که این اقدام به ویژه لغو ممنوعیت کلی خدمات مالی،‌ واردات و صادرات را شامل می شود.»
این تصمیم احتمالا موجب خواهد شد شرکت های کانادایی، ‌مانند شرکت هواپیماسازی بمباردیه جایگاه خود را در بازار پرطرفدار 80 میلیون نفری پیدا کنند.
دیون به رسانه ها گفت:«قطعا برای شرکتی مانند بمباردیه ، توانایی رقابت با شرکتی مانند ایرباس در این بازار خوب است.»
وی خاطر نشان کرد :محدودیت ها در خصوص صادرات کالاها، خدمات و فن آواری هایی که حساس در نظر گرفته می شوند، حفظ می شود.

وزیر امور خارجه کانادا تصریح کرد:اوتاوا هرگونه صادرات کالاها و فن آوری هسته ای و فن آوری هایی که ممکن است به توسعه برنامه موشکی بالستیک ایران کمک کند، مسدود خواهد کرد.
کانادا و ایران از سال 2012 روابط دیپلماتیک ندارند اما دیون اعلام کرد دولت کانادا آماده است با نمایندگان ایران در مورد امکان برقراری روابط دیپلماتیک گفتگو کند. وزیر خارجه کانادا اطمینان داد از سرگیری گفتگوی دوجانبه «مرحله به مرحله، محتاطانه اما قاطعانه» خواهد بود.
اوتاوا این موضوع را مطرح کرد که :«تمام کشورهای عضو گروه بیست (جی بیست) به غیر از آمریکا، عربستان و کانادا ، در حال حاضر در تهران سفارت خانه دارند.»
سفارت کانادا در تهران سال 2012 بسته شد زیرا به عقیده دولت پیشین کانادا «ایران مهمترین تهدید برای صلح و امنیت جهانی» بود. اوتاوا در سال 2013 تحریم های تجاری تقریبا کامل علیه ایران اتخاذ کرد و مجازات هایی علیه 78 فرد و 508 گروه اعلام کرد.
توافق ماه ژوئیه میان ایران و قدرت های غربی و تایید ماه گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران به تعهدات خود برای تضمین ماهیت صلح آمیز بودن برنامه هسته ای عمل کرده است، سوت پایان تحریم های غربی ها علیه جمهوری اسلامی ایران را به صدا درآورد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها