بارش سنگین برف و کولاک مدارس برخی نقاط کشور را به تعطیلی کشاند.
کد خبر: ۸۷۶۶۲۴
بارش برف برخی مدارس کشور را تعطیل کرد

به گزارش جام جم آنلاین ، اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اعلام کرد: امروز7 بهمن مدارس نوبت صبح در اردبیل ، ارشق ، انگوت ، بیله سوار ، جعفرآباد ، سرعین ، گرمی ، لاهرود ، مشگین شهر ، نیر و هیر کلیه مقاطع تحصیلی در خلخال و کوثر پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه دوره اول و در شاهرود پیش دبستانی و ابتدایی به علت بارش برف و برودت شدید هوا تعطیل شده است .

بارش برف از دیروز بسیاری از مناطق آذربایجان شرقی را نیز فرا گرفته است.رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی در این باره گفت : با وجود بارش شدید برف تمامی محورهای مواصلاتی اصلی استان باز است اما تردد در جاده های برفی باید با زنجیر چرخ صورت گیرد.
سرهنگ جواد ناموران افزود : هم اکنون محورهای تبریز - میانه ، تبریز - بستان آباد ، تبریز - مرند ، اهر - تبریز و مراغه - هشترود برفی و لغزنده است.
در کرمانشاه نیز به علت برودت هوا چهارشنبه هفتم بهمن مدارس برخی از نقاط کرمانشاه تعطیل است .
روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه اعلام کرد به علت برودت هوا و یخبندان ، امروز مدارس پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای پاوه ، جوانرود ، روانسر ، دالاهو و بخش گهواره در گروه صبح تعطیل است و شروع به کار مدارس سایر دوره های تحصیلی این شهرستانها از ساعت 9 و 30 دقیقه خواهد بود.

همچنین شروع به کار مدارس تمامی دوره های تحصیلی بخش های باینگان و گواور از ساعت 9 و 30 دقیقه می باشد. شروع به کار مدارس دوره های پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کنگاور ، صحنه ، هرسین ، سنقر ، ثلاث باباجانی و بخش های دینور و بیستون و شروع به کار مدارس دوره های پیش دبستانی و ابتدایی و متوسطه اول در شهرستان کرمانشاه از ساعت 9 و 30 صبح خواهد بود.

در ایلام نیز بر اساس اعلام مدیریت بحران استان ایلام به علت بارش برف ، کاهش دما و لغزندگی معابر مدارس ابتدایی شیفت صبح شهرستانهای ایلام ، ایوان ، سیروات ، ملکشاهی ، چرداول و شهر چوار و بخش میمه تعطیل است و فعالیت ادارات با 2 ساعت تاخیر آغاز می شود.

در اردبیل نیز روز چهارشنبه 7 بهمن مدارس نوبت صبح در اردبیل ، ارشق ، انگوت ، بیله سوار ، جعفرآباد ، سرعین ، گرمی ، لاهرود ، مشگین شهر ، نیر و هیر کلیه مقاطع تحصیلی در خلخال و کوثر پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه دوره اول و در شاهرود پیش دبستانی و ابتدایی به علت بارش برف و برودت شدید هوا تعطیل می باشد.

در قزوین نیز بارش برف همه مقاطع تحصیلی نوبت صبح در استان قزوین را تعطیل کرد .
آموزش و پرورش استان قزوین اعلام کرد به علت بارش برف تمام مدارس استان امروز در نوبت صبح تعطیل است .
یخبندان ، برودت هوا و لغزنده بودن معابر علت تعطیلی مدارس اعلام شده است .
مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان نیز اعلام کرد : به علت بارش برف و یخبندان مدارس برخی از مناطق آموزش و پرورش لرستان امروز در نوبت صبح تعطیل شد.
گودرز کریمی فر افزود : به علت بارش سنگین برف ، برودت هوا و یخبندان معابر ، مدارس نوبت صبح مقاطع ابتدایی و دوره اول متوسطه در مناطق خرم آباد ، چگنی ، الشتر ، کاکاوند ، نورآباد و بیرانشهر تعطیل است.
بارش برف امروز چهره برخی از مناطق استان لرستان از جمله شهر خرم آباد را سفید پوش کرد. این برف در 8 سال گذشته بی سابقه بوده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها