jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۸۷۱۰۴۸   ۱۹ دی ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۷

بانک مرکزی اعلام کرد: بانک ها و موسسه های اعتباری کشور براساس درخواست دستگاه ها، سازمان ها، موسسه های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، برای کارکنان و بازنشستگان دارای شرایط، از امروز(19 دی ماه) کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر می کنند.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات دریافت کارت اعتباری خرید کالا

به گزارش جام جم آنلاین ، در اجرای بخش دوم طرح خروج از رکود دولت تدبیر و امید ، مرحله نخست صدور کارت های اعتباری خرید کالای ایرانی ، با تمهیدات و شرایط تعیین شده، از 19 دی ماه انجام می شود.

براساس این گزارش، در اجرای بخشنامه هفدهم دیماه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای صدور کارت های اعتباری خرید کالای ایرانی، از نوزدهم دی ماه امسال بانک ها و موسسه های اعتباری کشور براساس درخواست دستگاه ها، سازمان ها، موسسه های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی برای کارکنان و بازنشستگان حائز شرایط در چارچوب دستورالعمل صدور کارت اعتباری مرابحه، کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر می کنند.

براساس این گزارش، کارکنان رسمی و پیمانی سازمان های یادشده که حداکثر حقوق و مزایای تعهد نشده ماهانه آنها معادل پانزده میلیون ریال و بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری که حداکثر مستمری تعهد نشده آنها ماهانه معادل 15 میلیون ریال است؛ می توانند این کارت اعتباری را دریافت کنند.

سقف اعتبار این کارت ها، حداکثر معادل چهار برابر حقوق و مزایای تعهد نشده ماهانه (سقف گواهی کسر از حقوق) متقاضی بوده و تضمین بازپرداخت اقساط فقط از طریق گواهی کسر از حقوق و بدون نیاز به ضامن ها و وثیقه های دیگر انجام می شود.

براساس این گزارش، درخواست کارکنان و بازنشستگان سازمان ها توسط واحدهای منابع انسانی آنها گردآوری و در قالب فهرست رایانه ای به همراه نامه گواهی کسر از حقوق گروهی که به تائید ذیحساب سازمان مربوطه رسیده است، به بانک هایی که حقوق و مستمری کارکنان آن سازمان را پرداخت می کنند ارسال می شود.

بانک های عامل مکلفند بلافاصله پس از دریافت فهرست رایانه ای نسبت به اعتبارسنجی و صدور کارت اعتباری برای کارکنان و مستمری بگیران معرفی شده اقدام کرده و پس از صدور کارت، مراتب را به صورت پیامکی به متقاضیان اطلاع رسانی کنند.

متقاضیان پس از دریافت پیامک با مراجعه به شعبه یا واحد بانکی معرفی شده، ضمن امضای قرارداد و سایر مدارک، کارت اعتباری خود را دریافت می کنند. این کارت ها از زمان تحویل، در همه مراکز معرفی شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای خرید کالاهای فهرست شده توسط این وزارتخانه، قابل استفاده هستند.

براساس این گزارش، همه زوج هایی که مشمول تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بوده و در در سامانه قرض الحسنه ازدواج ثبت نام کرده اند اما تاکنون موفق به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نشده اند، می توانند علاوه بر این تسهیلات، کارت اعتباری خرید کالای ایرانی نیز درخواست کنند.

به این منظور در چارچوب دستورالعمل صدور کارت اعتباری مرابحه، حسب درخواست متقاضیان، برای هر یک از زوجین تا سقف پنجاه میلیون ریال، کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر می شود.

ضوابط و مدارک لازم برای دریافت کارت اعتباری همانند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بوده و این کارت ها در بانکی که توسط زوج ها مشخص شده است، صادر و تحویل می شوند.

درخواست کارت اعتباری خرید کالای ایرانی از طریق تارنمای سامانه قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی و با در دست داشتن کد رهگیری مربوط به درخواست تسهیلات ازدواج از امروز(19 دی ماه) امکان پذیر است.

بانک مرکزی تاکید کرده که درخواست و دریافت کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به هیچ عنوان موجب تاخیر یا محرومیت از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نبوده و این تسهیلات طبق روال گذشته و با تامین منابع توسط بانک عامل تخصیص خواهد یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر