jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۶۷۴۷۵ ۰۵ دی ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۷

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خبر داد:

تشدید برخورد با موتورسیکلت و خودروهای دودزا

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه با افزایش آلودگی هوا و به دستور فرماندهی ناجا برخورد با خودروهای دودزا در اولویت است، گفت: خودروهای دودزا فک پلاک می شوند و دستور اعزام به تعمیرگاه برای آن ها صادر می شود.

تشدید برخورد با موتورسیکلت و خودروهای دودزا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در خصوص تشدید برخورد با موتورسیکلت و خودروهای دودزا با توجه به افزایش آلودگی هوا طی چند روز اخیر اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به دستور فرماندهی ناجا برخورد با خودروهای دودزا در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: در این راستا، برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی با موتورسیکلت و خودروهای دودزا خصوصا در کلان شهرها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ در تهران و برخی شهرها 70 درصد برخوردها تشدید شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه پس از توقیف خودروهای دودزا، معاینه فنی آن ها کنترل می شود، تصریح کرد: خودروهای دودزایی که نقص فنی دارند، فک پلاک و سپس دستور اعزام به تعمیرگاه برای آن ها صادر می شود، ما خودرویی را به پارکینگ منتقل نمی کنیم.

سردار مهری با بیان اینکه برخی مناطق به دلیل فک پلاک زیاد خودروهای دودزا، با کمبود پلاک مواجه شده اند، ادامه داد: با درخواست این مناطق مجددا به آن ها پلاک واگذار شده است.

وجود 60 هزار خودروی فرسوده در کشور

وی با اشاره به اینکه حتی با ارائه معاینه فنی، تمام ناوگان مینی بوسی استان تهران در سن فرسودگی قرار دارد، افزود: 17 هزار خودروی وابسته به شهرداری (تاکسی ها) در سن فرسودگی هستند ضمن اینکه در سطح کشور 60 هزار خودروی فرسوده داریم و این میزان قابل توجهی است.

7 میلیون خودروی کاربراتوری داریم

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا همچنین تصریح کرد: بیش از 7 میلیون خودروی کاربراتوری داریم که در تشدید آلودگی هوا نقش پررنگی دارند ضمن اینکه تمام موتورسیکلت ها هم کاربراتوری هستند.

سردار مهری با تاکید بر اینکه در این خصوص پلیس راهور وظایف خود را به درستی و با جدیت انجام داده است، به شهروندان توصیه کرد که اگر در این شرایط آلودگی هوا کار اضطراری ندارند با خودروهای شخصی تردد نکنند، بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود.

وی همچنین خواستار شد: شهروندان حتما برای مطلع شدن از وضعیت خودروی خود از قبیل نقص فنی و یا دودزا بودن به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند هرچند که 80 درصد خودروهایی هم که متوقف شده اند، برگه معاینه فنی ارائه داده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با تاکید بر اینکه مشکل هوای آلوده بدون مشارکت مردم حل نمی شود، گفت: هر نفر باید خود را در این راستا موظف بداند و در خصوص کنترل خودروهای شخصی کوتاهی نکند چراکه با استفاده درست از وسایل نقلیه قطعا هوای پاک به محیط باز می گردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر