jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۶۵۸۱۰   ۲۹ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۰

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران

تصمیم نهایی برای ادامه تعطیلی مدارس ساعت 17 اعلام می شود

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس بررسی های انجام شده و پیش بینی سازمان هواشناسی، میزان غلظت آلاینده های جوی هوای پایتخت روبه کاهش است.

تصمیم نهایی برای ادامه تعطیلی مدارس ساعت 17 اعلام می شود

محمد رستگاری افزود: برهمین اساس پیش بینی می کنیم فردا شاهد کاهش محسوس میزان غلظت آلاینده های جوی و بهبود شاخص کیفی هوای تهران باشیم.

وی با اشاره به بروز پدیده آلودگی های هوا از آغاز هفته جاری در تهران تصریح کرد: با توجه به پایداری شرایط جوی و بروز پدیده وارونگی هوا، در روزهای گذشته شاهد افزایش میزان آلاینده ها و افت محسوس کیفیت هوای تهران بودیم.

به گفته وی، شاخص کیفی هوای پایتخت امروز با قرار گرفتن بر روی عدد 141 در حد غیرمجاز و شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

رستگاری به تصمیمات روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در خصوص تعطیلی دو روزه مدارس تهران و ممنوعیت فعالیت یک هفته ای معادن شن و ماسه در استان اشاره کرد و افزود: در خصوص اینکه مدارس شهر تهران فردا(دوشنبه) نیز تعطیل باشند، هنوز تصمیم گیری نشده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به بررسی وضعیت جوی استان و روند کاهش غلظت آلاینده ها، افزود: نتیجه نهایی بررسی های انجام شده دراین خصوص و همچنین ادامه تعطیلی مدارس تهران ساعت 17 امروز به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

به گفته رستگاری، برهمین اساس، مدارس شهر تهران فردا باز هستند مگر اینکه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران با بررسی شاخص های موردنظر بر تعطیلی مدارس شهر تهران برای روز دوشنبه(فردا) تاکید داشته باشد.

درهمین حال، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: موضوع تعطیلی مدارس شهر تهران برای فردا(دوشنبه) باید از طریق کمیته اضطرار آلودگی هوا اعلام شود.

مسعود ثقفی افزود: اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نظر خود دراین خصوص را به این کمیته اعلام کرده و ما منتظر تصمیم گیری و اعلام نظر نهایی این کمیته هستیم.

به گفته وی، مدارس مقاطع مختلف تحصیلی ، پیش دبستانی و مهدهای کودک شهر تهران امروز(یکشنبه) در نوبت های صبح و عصر به دلیل شرایط خاص آلودگی هوای پایتخت تعطیل شدند.

وی افزود: به طور طبیعی در صورت تداوم شرایط آلودگی هوا، اقدامات لازم در خصوص تعطیلی مدارس شهر تهران و همچنین اطلاع رسانی به موقع دراین خصوص انجام خواهد شد.

درهمین ارتباط با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری آلودگی هوا در روزهای شنبه و یکشنبه، وضعیت غلظت آلاینده ها در سطح پایتخت طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها