jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۶۵۴۴۲   ۲۸ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۷

جریمه 20 هزار تومانی و فک پلاک در انتظار متخلفان است

اولتیماتوم پلیس راهور تهران به خودروهای دودزا

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فاتب از برخورد ویژه پلیس راهور تهران با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی خبر داد و گفت: جریمه 20 هزار تومانی و فک پلاک در انتظار رانندگان خودروهای دودزاست.

اولتیماتوم پلیس راهور تهران به خودروهای دودزا

سرهنگ مراد مرادی با توجه به وضعیت پایداری و آلایندگی هوای تهران اظهار داشت:‌ پلیس راهور برخورد با خودروهای دودزا و وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فاتب با بیان این مطلب که برخورد با خودروهای دودزا جزو دغدغه‌های اصلی پلیس راهور بوده و خط قرمز پلیس محسوب می‌شود، تصریح کرد: با توجه به مضاعف شدن توان عملیاتی پلیس راهور فاتب بر اساس طرح ویژه سردار فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، برخورد با خودروهای دودزا و خودروهای فاقد معاینه فنی به شدت انجام می‌شود.

وی در خصوص نحوه برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا گفت: در وهله اول راننده خودرو دودزا 30هزار تومان جریمه می‌شود؛ ضمن اعمال قانون وسیله نقلیه دودزا فک پلاک شده و با پلاک تعمیری به تعمیرگاه مجاز هدایت می‌شود.

سرهنگ مرادی میزان جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی را 20هزار تومان عنوان کرد و افزود:‌ بررسی‌ های آماری از میزان عملکرد پلیس راهور فاتب در برخوردها با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی نشان دهنده این مسئله است که این برخوردهای نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود 70 درصد افزایش داشته است.

به گزارش فارس، وی به شهروندان توصیه کرد که برای کاهش آلایندگی هوا مشارکت جمعی داشته باشند و از تردد و سفرهای شهری غیرضروری با وسایل نقلیه شخصی پرهیز کرده و سیستم حمل و نقل عمومی برای تردد استفاده کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فاتب با اشاره به این مطلب که مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به حضور پررنگشان در معابر ترافیکی بیش از سایر شهروندان در معرض آلودگی هوا هستند، خاطرنشان کرد: پلیس راهور تهران بزرگ همواره همراه مردم بوده و از هرگونه اقدام در جهت کاهش آلودگی هوا دریغ نخواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها