jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۶۴۸۸۶   ۲۵ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۹:۵۴

زن جوانی که با کمک خیرین پس از شش سال فاصله چندانی با آزادی نداشت، با اهدای کمک خود به هم بندش او را از قصاص نجات داد.

زن زندانی  جان هم‌بندش را خرید

قرار بود بامداد امروز (چهارشنبه) در یکی از زندان‌های تهران حکم قصاص زن جوانی اجرا شود که 11 سال پیش و در سن 17 سالگی مرتکب قتل همسر 70 ساله خود شده بود.

اولیای دم مقتول پس از رفت‌وآمد‌های خانواده قاتل و مددکاران، گذشت از حکم قصاص او را به دریافت دو برابر مبلغ دیه یعنی 300 میلیون تومان آن هم در کمتر از یک روز مشروط کرده بودند اما خانواده قاتل، توانایی مالی پرداخت این رقم را نداشتند.

در نهایت، بامداد امروز زن جوان پای چوبه دار رفت اما در لحظه آخر با تلاش یکی از مددکاران پرونده و کمک خیرین، 200 میلیون تومان از 300 میلیون مبلغ پیشنهادی اولیای دم فراهم شد و تنها 100 میلیون تومان باقی ماند تا این دختر جوان از قصاص رهایی یابد.

به گزارش فارس، اولیای دم پرونده با اصرار خانواده قاتل برای تهیه 100 میلیون تومان باقی مانده یک روز دیگر مهلت دادند.

در همین حال "ف.ر.ص" هم‌بندی زن جوان در ندامتگاه زنان شهر ری است که به خاطر 300 میلیون تومان بدهی مالی، گرفتار زندان شده است و پس از گرفتن رضایت و تخفیف از تعدادی از شاکیان، رقم بدهی وی به 100 میلیون تومان می‌رسد.

یکی از خیرین و نیکوکاران برای کمک به این زن جوان که 6 سال است در زندان به سر می‌برد، 80 میلیون تومان کمک می‌کند. اما پس از آنکه «ف.ر.ص» از مشکل هم‌بندی خود خبر دار شد، با گذشت رقمی که از سوی یکی از خیرین کمک شده بود را برای نجات هم‌بندی‌اش اختصاص داد و در نهایت با جمع‌آوری 20 میلیون دیگر از سوی خیرین و کمک 80 میلیونی هم‌بندی زن جوان، 100 میلیون تومان باقی مانده فراهم شد.

حالا «ف.ر.ص» هم‌بندی زن جوان که نجات جان وی از قصاص را به آزادی خود ترجیح داد، نیازمند یاری خیرین و نیکوکاران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها