jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۶۴۶۰۵   ۲۵ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

برنامه‌های تیم ملی والیبال ایران با نام «راه المپیک ریو» برای کسب سهمیه المپیک تدوین شده است که با ورود لوزانو در 29 آذرماه به تهران آغاز می‌شود.

لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال 29 آذرماه وارد تهران می‌شود و در سه روز اقامت خود ضمن امضای قرارداد همکاری با فدراسیون والیبال ایران، برنامه‌های آمادگی تیم ملی را نهایی خواهد کرد.

در این سفر برنامه تیم ملی والیبال تا المپیک 2016 که شامل زمان‌بندی تشکیل اردوها، نحوه انتخاب بازیکنان، برنامه دیدارهای تدارکاتی و در مجموع برنامه‌ای تحت عنوان «راه المپیک» است که نهایی می‌شود.

سرمربی جدید تیم ملی والیبال معتقد است که برنامه بدنسازی ملی‌پوشان باید از ابتدای ژانویه آغاز شود و به همین دلیل برنامه بدنسازی ملی‌پوشان پس از نهایی شدن در سفر لوزانو به باشگاه‌های لیگ برتر اعلام می‌شود تا حتی‌الامکان باشگاه‌ها در آماده‌سازی بازیکنان همکاری لازم را با تیم ملی انجام دهند.

حضور چند دستیار ایرانی و خارجی

لوزانو دو دستیار خارجی و چند دستیار ایرانی خواهد داشت که سیچلو به عنوان دستیار و یک مربی بدنساز او را همراهی خواهند کرد. مربیان ایرانی نیز در دو محور برای همکاری با لوزانو مد نظر فدراسیون هستند. مربیانی که وی را در تمرینات همراهی می‌کنند و مربیانی که در مسابقات روی نیمکت دستیار وی خواهند بود.

فهرستی از مربیان ایرانی که اکثرا در لیگ برتر فعال هستند، برای این منظور آماده شده است که همراه با مشخصاتی از جمله مدرک بین‌المللی، تحصیلات، میزان آشنایی با زبان انگلیسی و دیگر عوامل تاثیرگذار همانند سابقه همکاری با تیم ملی است تا مسئولان فدراسیون والیبال و رائول لوزانو سرمربی تیم ملی در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

بر اساس برنامه‌های والیبال ایران در مسیر صعود به المپیک ریو، قرارداد لوزانو و مربی بدنساز تا پایان المپیک 2016 برزیل خواهد بود و در صورت رضایت تمدید می‌شود، اما قرارداد سیچلو در صورت توافق طرفین تحت شرایطی دو ساله خواهد بود تا بر اساس سیاست‌های بلندمدت فدراسیون برای بازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 بتوان جوانگرایی را در تیم ملی بزرگسالان پس از المپیک ریو آغاز کرد.

شروع مرحله مقدماتی اردوی تیم ملی والیبال بعد از مشخص شدن چهار تیم صعودکننده به مرحله نهایی لیگ برتر آغاز می‌شود که در آن بازیکنان برتر تیم‌های صعود نکرده لیگ برتر شرکت می‌کنند. اردوی اصلی تیم ملی نیز از 5 فروردین ماه با دعوت از تمامی بازیکنان انتخاب شده توسط کادر فنی تیم ملی آغاز خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها