jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۶۴۲۱۷ ۲۳ آذر ۱۳۹۴  |  ۲۰:۴۳

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد:

توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن خبر داد و گفت: دی‌ماه روز اجرای برجام فرا می‌رسد.

توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین

نوذر شفیعی با اشاره به حضور معاون وزیر امور خارجه در جلسه امروز- 23 آذر- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران با حضور در جلسه کمیسیون، با اشاره به اینکه امروزه برجام چه بصورت کلی و چه بصورت جزئی مورد اطلاع و توجه مردم است و تمام اتهامات و تحریم‌ها و فشارها علیه ایران به بهانه PMD بود و این موضوع الان در حال حل و فصل است اما با این حال باید توجه داشت که پرونده PMD پرونده‌ای بود که در چارچوب راه‌حل‌های سیاسی بسته شد والا آژانس کماکان امکان داشت در خصوص موارد مذکور در PMD بهانه‌گیری کند.

نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی افزود: عراقچی همچنین تصریح کرد که با توجه به اینکه گزارش آژانس دو پهلو و خاکستری بوده است وزارت خارجه بیانیه فنی را تهیه نموده که پس از قطعنامه شورای حکام برای ثبت در اسناد ملل متحد صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: عراقچی در این جلسه تاکید کرد؛ نکته مهم گزارش آژانس صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

از این پس دستور کار آژانس براساس قطعنامه شورای حکام اجرای برجام خواهد بود و نه PMD

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح اظهارات معاون وزیر امورخارجه گفت: به گفته عراقچی با صدور قطعنامه جدید شورای حکام دستور کار آژانس عوض می‌شود، یعنی از این پس دستور کار آژانس براساس قطعنامه شورای حکام اجرای برجام خواهد بود و نه PMD.

وی ادامه داد: علاوه بر این با صدور قطعنامه جدید شورای حکام کلیه قطعنامه‌های گذشته شورای حکام لغو می‌گردد و پس از تصویب قطعنامه شورای حکام دو کار باید از طرف ایران انجام شود، نخست انتقال مواد غنی شده هسته‌ای که به روسیه فروخته‌ایم و دیگری اینکه در مقابل ده تن اورانیوم غنی شده حدود 140 تن اورانیوم خام دریافت کرده‌ایم.

سند رسمی باز طراحی اراک امضا شده است

شفیعی تاکید کرد: عراقچی در این جلسه بیان داشت که در خصوص اراک، سند رسمی باز طراحی اراک امضا شده است و اکنون در حال امضاء توافق با چین برای مدرنیزه کردن راکتور اراک هستیم.

به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به روند موجود به نظر می‌رسد در دی‌ماه روز اجرای برجام فرا می‌رسد و از آن پس می‌توانیم شاهد لغو شدن تحریم‌ها باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر