jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۶۲۴۵۹   ۱۶ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۸

رئیس پلیس فتا کشور خبر داد:

شناسایی و بازداشت حامیان داعش در ایران

رئیس پلیس فتا کشور از بازداشت ۵۳ حامی تفکر داعش و شناسایی ۲۸۵ سایت و پروفایل حامی این گروه خبر داد.

شناسایی و بازداشت حامیان داعش در ایران

سردار سید کمال هادیانفر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه پلیس صفحات پروفایل‌های گروه‌های تروریستی از جمله داعش را رصد می‌کند، اظهار کر: در هشت ماهه امسال ۳۲ سایت که از گروه‌های تروریستی و داعش حمایت کرده بودند، شناسایی و حذف شدند.

وی با اشاره به اینکه در یک سال و هشت ماهه گذشته، پلیس فتا ۲۸۵ سایت و پروفایل حامی داعش و گروه‌های تروریستی را شناسایی کرده است، گفت: از این تعداد ۱۰۸ سایت در خارج از کشور بوده و از طریق اینترپل با آن برخورد شده است و ۳۴ صفحه نیز غیرفعال بودند.

رئیس پلیس فتا کشور با بیان این مطلب که 53 تن از حامیان تفکر داعش که در داخل کشور اقدام به حمایت از این گروه در فضای مجازی کرده بودند، در داخل کشور دستگیر شدند، گفت: این افراد به محاکم قضایی معرفی شده و برخی از آنان از روی غفلت یا ناآگاهی اقدام به این کار کرده بودند، با تعهد آزاد شده اما کسانی که در جرم خود اقرار داشتند، دستگیر شدند؛ عمده این افراد در استان‌های مرزی کشور بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها